Milli Savunma Bakanlığı'ndan (MSB) peş peşe açıklamalarda, ABD ile "PKK/PYD'ye 120 saat geri çekilme süresi verilmesi" konusunda mutabakata varılmasına rağmen terör örgütü üyelerinin taciz atışlarına devam ettiği ifade edilmişti.

BİR ASKERİMİZ ŞEHİT

Bu açıklamaların ardından askerlerimizin şehit haberi geldi. Konuyla ilgili önemli bir değerlendirmede bulunan terör ve güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, PYD/PKK'ya koridor açılıp ABD'ye bilgi verilmesine rağmen terör örgütünün tanksavar ve ağır silahlarla ateş açtığını söyledi. Ağar'ın sosyal medya paylaşımı şöyle:

‘PKK’YA GÜVENLİ YOL AÇILIYOR AMA YİNE DE SALDIRIYORLAR’ 

"9 saat ara ve peş peşe... @tcsavunma’nın paylaştığı 2 twit: YPG/PKK’nın çıkması için yollar-koridorlar açılıyor, ABD’ye bilgi-koordinat veriliyor. Ama terör örgütü tanksavar ve kurşunla ateş açıyor, Mehmetçik şehit oluyor, yaralanıyor. Takdir sizin. Ruhun şad olsun Aziz Mehmetçik."

BAKANLIK AÇIKLAMASI
Öte yanda, Milli Savunma Bakanlığı, Fırat'ın doğusunda Tel-Abyad bölgesinde gerçekleştirilen keşif gözetleme görevi esnasında PKK/YPG'li teröristlerce açılan tanksavar ve hafif silah ateşi sonucu bir askerimizin şehit olduğunu, bir askerimizin de yaralandığını bildirdi. Bakanlık;

‘BAŞSAĞLIĞI’

“ABD ile 17 Ekim 2019 tarihinde yapılan Güvenli Bölge Mutabakatı’na rağmen PKK/YPG’li teröristler tarafından 20 taciz/ihlal gerçekleştirilmiştir. Mutabakata aykırı tüm bu eylemlere rağmen dün çoğu ambulanstan oluşan 39 araçlık bir konvoyun Resulayn’a emniyetle giriş ve çıkışı sağlanmış, yaralıların ve bazı kişilerin bölgeden emniyetle tahliyesi gerçekleşmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz.”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ