33831 görüntülenme29 Mayıs 2018
Fethullah Gülen: “Erdoğan parti kurmak istediği zaman yanıma geldi, fikirlerimi sordu...”

İCAZET TARTIŞMALARI BÜYÜYOR


15 Temmuz 2016 darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalarda, 'Fethullahçı Terör Örgütü-FETÖ' lideri olarak hakkında yakalama kararı çıkarılan Fethullah Gülen'in, AKP'nin kuruluş dönemine ilişkin açıklamaları, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce arasındaki 'icazet' tartışması eşliğinde tekrar gündeme geldi.

SOSYAL MEDYA HAREKETLİ

CHP'lilerin sosyal medya hesaplarından da paylaşılan videoda Fethullah Gülen, Necmettin Erbakan ve ekibinin liderliğindeki Refah Partisi'nden ayrılarak yeni bir parti kurmak isteyen Tayyip Erdoğan'ın kendisini ziyaret ederek, fikirlerini sorduğunu öne sürüyor.

 Gülen, videoda "Erdoğan, 'Erbakan'dan ayrılmak istiyorum' dedi; bana fikirlerimi sordu" ifadelerini kullanıyor.

İNCE: ‘ERDOĞAN İCAZET ALDI’

Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik "AKP'yi kurarken Fethullah Gülen'den icazet aldı" iddiasında bulunmuş; Erdoğan ise "İspatlamazsan namertsin" demişti.

TARTIŞMA BÜYÜYOR

CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Trabzon'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek, “Bana diyor ki 'ıspatlamazsan namertsin.' Ben de diyorum ki ıspatlamazsam namerdim” diye konuştu. İnce’nin konuşmasından önemli satır başları;

"ISPATLAMAZSAM NAMERDİM"

“Ben dedim ki partiyi kurmadan önce Fethullah Gülen’e gidip icazet aldın mı? O da bana dedi ki ‘ıspatlamazsan namertsin’, ben de diyorum ki; ‘ıspatlamazsam namerdim’. Şimdi ben de şu soruyu soruyorum önce; Bir kiminle gittiğini biliyorum."

"YANINDAKİ KİŞİ KONUŞTU"


İki Bana bunu söyleyen kişi seninle birlikte giden kişi zaten, beraber gittiğiniz kişi ama ona zarar verirsin biliyorum şimdi aranız bozuk zaten yanında kim kaldı ki yola çıktığın? Bülent Arınç yok, Abdullah Gül yok. Ertuğrul Yalçınbayır yok. Yok da yok kim kaldı ki zaten?"

"ACELE ETME, HEPSİNİ AÇIKLAYACAĞIM"

" O günlerde beraber yanından ayrılmayan kişi bana dedi ki biz beraber gittik. Şimdi ben onu korumak pahasına söylemiyorum. Ha derse ki bana söyle derse ismini de veririm. Ayrıntılarda saklı ama 24 Haziran’dan sonra tümünü anlatacağım zaten. Merak etme acele etme."

"DİPLOMAYA GEL"

"Ne dersem cevap veriyor bir tek diploma konusunda konuşmuyor."

kaynak: ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ