895 görüntülenme26 Mart 2019
Show TV'de yayınlanan Güldür Güldür Show'un dün yayınlanan bölümünde 'Yandaş basın'a ilişkin göndermelerde bulunuldu. Güldür Güldür Show'un son bölümünde yer alan bir skeçte, hükümete yakın medya kuruluşları ti'ye alındı. "Gazetecilik nedir" sorusuyla başlayan skeçte, hükümet medyasının "kriz, işsizlik, eğitim ve sel felaketi" gibi konularında attıkları başlıklar komik bir dille eleştirildi.

SABAH, A HABER’DE BENZER TEPKİ: ‘BU BİR ALGI OPERASYONU’

İktidara yakın Turkuvaz Medya Grubu’na ait medya, Show Tv’de ‘Güldür Güldür’ programındaki eleştirilerin seçim öncesinde yayınlanması nedeniyle ‘algı operasyonu’ yapıldığını savundu. Yayınlanan haberlerde bazı oyuncuların daha önceki siyasi tutumları da anımsatılırken, “Seçime bir haftadan az bir süre kala toplum mühendisleri yine devrede!” yorumu yapıldı.

Sabah Gazetesi twitter’dan yaptığı açıklamada, Show Tv’deki ‘güldür güldür’ programında medyanın eleştirilmesini manipülasyon olarak niteledi ve şu ifadeleri kullandı;

ALGI OPERASYONU’


“Seçime bir haftadan az bir süre kala toplum mühendisleri yine devrede! Bir televizyon kanalında yayınlanan Güldür Güldür isimli programda yaklaşan 31 Mart seçimleri hedefe alınarak yapılan algı operasyonu tepki çekti.”

A Haber de ‘Güldür Güldür Show’dan seçime günler kala algı operasyonu’ diyerek Sabah Gazetesine benzer bir ifade kullandı.

GÜLDÜR GÜLDÜR SHOW: ‘EKMEĞE ZAM DEMEYİN, OBEZİTEYE TOKAT DEYİN’

Skeçte, gazete müdürü, patronuna yaranmaya çalışırken, gazete başlıklarını yumuşatmayı aşıladığı görüldü. Söz gelimi skeçte, "Ekmeğe yüzde 20 zam geldi" konusuna, "Obeziteye tokat, halkımız ekmek yiyemediği için yaza fit vücutlarıyla merhaba diyecek" başlığı atıldı.

"İşsizlik oranı açıklandı, işsizlik yüzde 10" konusuna ise, "Çalışma oranı yüzde 90" haber başlığı önerilerek, hükümet medyasının haber başlıklarına bir gönderme yapıldı.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ