AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun YSK’nın İstanbul seçimlerini iptal etme kararına ilişkin yaptıkları paylaşımlara tepki gösterdi.

Abdullah Gül’ün, Gezi eylemleri sürecinde sosyal medyada gündem olan "İnsan gerçekten hayrat ediyor" tweetine göndermede bulunan Yayman, Twitter’dan paylaştığı mesajda “Yazık... İnsan hayret ediyor! Herkes kendine yakışanı yapar!” ifadelerini kullandı.

ABDULLAH GÜL NE DEMİŞTİ?

Abdullah Gül, sosyal medyadan yapılan açıklamada, "Anayasa Mahkemesi’nin 2007 yılındaki haksız “367 Kararı” karşısında ne hissettiysem, başka bir yüksek mahkeme olan Yüksek Seçim Kurulu’nun dün aldığı kararı duyunca aynı duyguları yaşadım. Yazık, bir arpa boyu yol alamamışız" demişti.

DAVUTOĞLU NE DEMİŞTİ?
Ahmet Davutoğlu, ise "31 Mart seçimleri sonrasında yaşananlar ve YSK’nın iptal kararı bu temel değerlerimizin zedelenmesine yol açmıştır" demiş ve "Kurallara uygun seçimler demokrasinin olduğu kadar ortak aidiyet bilincimizin de referans noktasıdır" ifadelerini kullanarak, YSK kararının evrensel hukuka ve yerleşmiş teamüllere aykırılıklar barındırdığını belirtmişti.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ