11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun, bu vesileyle Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi şükranla anıyorum" yazarak 30 Ağustos'u kutladı.

YARKADAŞ ‘İLK DEFA’
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Zafer Bayramı’nın 98’nci yıldönümünde ilk defa 30 Ağustos'u kutladığı ortaya çıktı. CHP 26. Dönem Milletvekili Barış Yarkadaş, sosyal medya hesabından Gül'ün mesajını alıntılarak, Gül'ün ilk defa 30 Ağustos'u kutladığını şu mesajı ile duyurdu:

‘GENELDE HASTANEDE OLURDU’
"Gül'ün arşivini taradım. Zafer Bayramı'nı kutlayan tweetine hiç rastlamadım. Sanırım, ismi Millet İttifakı'nın CB adayları arasında geçince, bu twiti atma ve Atatürk'ü anma ihtiyacı hissetti. Kendisi genelde, milli bayramlarda hastanede olurdu. Neyse, bu da bir gelişme sayılır."

NİKAH ŞAHİDİ

Öte yanda Abdullah Gül’ün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde rahatsızlanması, daha önceki yıllarda bayramlarda gerçekleştirilen törenlere katılmamasını akıllara getirdi. 2011 yılında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için verilecek resepsiyon gerçekleşen Van Depremi nedeniyle iptal edilmişti. Fakat Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlunun Sheraton Oteli'ndeki nikahında şahitlik yaptı.

KULAK RAHATSIZLIĞI
Gül, ayrıca geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Anıtkabir’de düzenlenen törenlere katılmadı. 30 Ağustos 2012 tarihinde Abdullah Gül, kulak rahatsızlığı nedeniyle Zafer Bayramı’nda yapılan törenlere katılmadı ve resepsiyon iptal edildi.

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ