20462 görüntülenme26 Mayıs 2018
Uğur Dündar, ülkemiz tarihinde de önemli zaferlere tanık olmuş, Çanakkale, Kütahya, Afyonkarahisar gibi yerlere hiç önem verilmediğine dikkat çekerek "Oraya insanların gitmemesi için elinizden geleni ardınıza koymadınız, utanın" diyerek hükümete tepki gösterdi.

Usta gazeteci Uğur Dündar’ın anlatırken gözleri dolduğu, isyan ettiği o konuşması şöyle;

“VATANIN HER KARIŞ TOPRAĞINDAN TARİHİMİZ FIŞKIRIYOR”


“Bugün Dumlupınar Belediye Başkanı bana bir el bombası gösterdi. Nohut eken bir üretici tarlasında bulmuş. O kadar sık rastlanıyormuş ki buna her taraf o korkunç savaşın o zaferle Mustafa Kemal ve askerlerinin sonuçlandırdığı savaşın izleriyle dopdolu hala. Nereye baksanız bir tarih fışkırıyor.”

“UTANIN UTANIN”

“ Buranın bütün okulların akın akın ve dünyanın her tarafından turistlerin merakla görmek için geldikleri bir müze olması gerekirken bu hale düşürülmesi o aziz şehitlerin hatırasına yapılan affedilmez bir saygısızlık değil mi arkadaşlar? Utanın… Utanın…”

“ONU UNUTTURMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ, YAZIKLAR OLSUN SİZE”


“ Her şeyinizi o büyük zafere borçlusunuz varlığınızı şu an neyiniz varsa her şeyinizi ona borçlusunuz. Ama onu unutturmaya çalışıyorsunuz. Yazıklar olsun. Tarih sizi asla affetmeyecek. Tarih sizi çok fena yargılayacak. (Salonda alkış tufanı koptu)

“BU VATAN KOLAY MI KAZANILDI EY ALÇAKLAR”

“Ne zaman Çanakkale’ye, Kütahya’nın sınırlarına girsem, ne zaman Afyonkarahisar’a yolum düşse daha düşünürken oraya gideceğimi tüylerim ürperiyor diken diken oluyor. Genç bir nüfusumuzu kaybettik oralarda kolay mı kazanıldı zaferler… Ey alçaklar… Kolay mı kazanıldı. “

“YAZIKLAR OLSUN SİZE”

“Dumlupınar’da şehitlikte 8 yaşındaki kızımızın mezarı var. Siz onları unutturmaya çalışıyorsunuz. Buna hiç hakkınız yok. Oradan geçen hızlı treni bile durdurmuyorsunuz. Bir kişinin yatacağı tesis yapmadınız, bir lokanta yapmadınız, oraya insanların gitmemesi için elinizden geleni ardınıza koymadınız. Yazıklar olsun size…”

Kaynak: sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ