Ücretsiz ekmek dağıtan CHP'li belediyelere art arda engellemeler gelirken, AKP'li belediyelerin ve parti üyelerinin Kızılay'ı paravan kullanarak ekmek dağıttığı gündeme geldi İBB CHP Meclis Grubu Sözcüsü Tarık Balyalı, AKP'lilerin Kızılay Derneği'ni paravan kullanarak ekmek dağıttığını sosyal medyada yer alan görüntülerle açıkladı.

AKP KIZILAY’I PARAVAN OLARAK KULLANIYOR ‘ADALET HERKESE LAZIM OLUR’ 
Balyalı Twitter'dan paylaştığı görüntülere, "Adana’da ekmek dağıtan Büyükşehir Belediyesi çalışanları gözaltına alınırken, İstanbul’da AKP’li belediyeler Kızılay’ı paravan olarak kullanarak partilileri aracılığıyla ekmek dağıtıyorlar. Adalet bir gün herkese lazım olacak" notunu düştü. 

ÜCRETSİZ EKMEK DAĞITIMINA GÖZALTI
Öte yanda Adana'nın Yüreğir ilçesine bağlı Yunusoğlu Mahallesi'nde dün yurttaşlara bedava ekmek dağıtıldığı gerekçesiyle üç kişi gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında Hasali Demir, Cumali Sucu ve Camal Demir adlı kişiler gözaltına alınırken, Mevlut Kaya da kent merkezinde olduğu için gözaltına alınmadı. Üç kişi Doğankent Polis Karakolu'ndaki işlemleri ardından serbest bırakıldı.

ŞİKAYET VARMIŞ
Telefonla ulaşılan Mevlut Kaya, Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından gönderilen 3 bin adet ekmeği Yunusoğlu Mahallesi'nde yurttaşlara dağıttıklarını ve şikayet üzerine haklarında gözaltına kararı alındığını söyledi.

‘SOSYAL MESAFE İHLALİ’
Kaya, "Birileri ekmek dağıttığımız için şikayet etmişler. Üç arkadaşım serbest bırakıldı. Polisler, arkadaşlarımıza 'hakkınızda şikayet var. Sosyal mesafeyi ihlal etmişsiniz. Ekmek dağıtımı yapabilmek için Yüreğir Kaymakamlığı'ndan izin almanız gerekiyor' demişler. İşlemlerin ardından arkadaşım serbest bırakıldı. Karakolda tutanak bile tutulmamış. Benim de alınmama gerek kaldığı ifade edilmiş" dedi.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ