Sağlık
02 Ağustos 2020 ( 4969 görüntülenme )

Görüntüler Düştü 'Durum Bu'

Kurban Bayramı tatilini Şile ve Adalar ve kentteki plajlarda geçirmek isteyenler İstanbullular adeta sokağa döküldü. Deniz havası almak isteyen vatandaşlar sabah saatlerinden itibaren yollara düştü.


BAKAN KOCA’DAN KRİTİK MESAJ
Öte yanda bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsüyle mücadelede oluşan rehavete dikkat çekmek için Twitter hesabından önemli bir açıklama yaptı. Koca, "Birinci dalga sahillere indi. Tatilde dikkatli olalım" şeklinde bir mesaj paylaştı.

KİLOMETRELERCE KUYRUK
Şile ‘Ayazma Plajı’na günübirlik tatile gelen vatandaşlar, kilometrelerce kuyruk oluşturdu. Otomobilini park edecek yer bulamayan bazı vatandaşlar, araçlarını kaldırımlara çekti ve isyan etti. Çocuklarıyla tatil yapmak için Şile’ye Sultanbeyli’den geldiklerini ifade eden Hakan Yazlı, “Çocuklar eğlensin, tatil yapalım diye günübirlik geldik. Aslına bakarsanız yol biraz yoğundu. Burası da kalabalık, bakacağız yer var mı, yok mu diye. Biz aslında pişmanız akşamdan gelmediğimiz için. Genelde akşamları geliyorduk. Programımız uymadığı için bu sabah atladık geldik” dedi.

HALK İÇ İÇE

Plajın otopark kuyruğunda bekleyen Ertuğrul Öztürk ise, “Bir buçuk saattir plaja girmek için bekliyoruz. Arabada çocuklar var, buradan oraya nasıl yürüyecekler? O zaman desinler ki baştan burası dolu, beklemeyin” şeklinde konuştu.

ADALAR ÇOK KALABALIK

Öte yandan ilk 2 gün büyük yoğunluk yaşanan Büyükada’dan aynı görüntüler gelmeye devam ediyor… Ada’da bazı vatandaşların sosyal mesafe kuralını hiçe sayması ve maske takmaması dikkat çekerken kalabalık yüzünden evlerine dönenler de oldu.. Plajlara giden ücretsiz teknelerde yoğunluk bazı vatandaşlar pişman oldu.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ