3434 görüntülenme12 Ocak 2019
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şehit Recep Topaloğlu Spor Salonu'nda AK Parti Kocaeli Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan Kocaeli'de AK Parti'nin Kocaeli adayları açıkladı.

‘BAHÇELİ ZİLLET DİYOR BEN DE BU İTTİFAKA İLLET DİYORUM’

Erdoğan Kocaeli'de katıldığı aday tanıtım toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, CHP-İYİ Parti ittifakına ilşkin " Karşıda Bahçelinin tabiri ile zillet, benim tabirim ile illet ittifakı var. Bu illet ittifakına 31 Mart akşamı düşünmediği dersi vereceğiz" dedi.

MİLLET İTTİFAKINA AĞIR SÖZLER

Posta’da yayımlanan habere göre, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şehit Recep Topaloğlu Spor Salonu'nda AK Parti Kocaeli Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan yine Millet İttifakı’nı hedef aldı. ‘Zillet-İllet’ diyen Erdoğan’ın tepki çeken sözleri şöyle;

‘ZİLLET İTTİFAKI - İLLET İTTİFAKI’

“Eğer Türkiye eski Türkiye olsaydı, bugün Suriye'de o terör koridoru da açılmıştı. Irak paramparça edilmişti, Filistin kalmamıştı. Bu biz söylemiyoruz. Bölgeyi bilenler söylüyor. Bundan rahatsız olanlar yeni tuzaklarla karşımıza çıkıyorlar. Ama biz kendi yolumuzda ilerlemeyi sürdürüyoruz. Tabii bunu görüp de anlamıyorlar. CHP gibi HDP gibi nasipsizler ittifak kuruyorlar. Bir tarafta Cumhur İttifakı var, diğer tarafta Zillet İttifakı - İllet İttifakı var. Tabii nasipsizler ittifakı karşımızda. Çok çalışıp bu İllet İttifakı'na dersini vereceğiz”.

ADAYLAR

İşte AKP’nin Kocaeli adayları:
“Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı: Tahir Büyükakın/ Başiskele: Yasin Özlü/ Çayırova: Bünyamin Çiftçi/ Darıca: Muzaffer Bıyık/ Derince: Zeki Aygün/ Dilovası: Hamza Şayir/ Gebze: Zinnur Büyükgöz/ Gölcük: Ali Yıldırım Sezer/ İzmit: Azize Sibel Gönül/ Kandıra: Adnan Turan/ Karamürsel: İsmail Yıldırım/ Kartepe: Mustafa Kocaman/ Körfez: Sener Söğüt”

Kaynak: ahaber/ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ