991 görüntülenme20 Aralık 2019
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Haznevi Tarikatı liderinin elini öptüğü görüntülerle ilgili olarak, "O zaman 2015 yılıydı ve milletvekili bile değildim" açıklamasında bulundu.

TARİKAT GÖSTERİSİNDE ABDULHAMİD GÜL

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün, Haznevi Tarikatı liderinin elini öptüğü görüntülerin ortaya çıkması Meclis Genel Kurulu’ndaki bütçe görüşmeleri sırasında gündeme geldi. Adalet Bakanı Gül, görüntülerin 2015 yılına ait olduğunu söyleyerek kendini savunurken el öpmesine ise bir açıklık getirmedi. AKP Grup Başkanvekili Nacı Bostancı ise, Adalet Bakanı’nın el öpmesini ‘jest’ olarak nitelendirdi.

GÜL: ‘EVET KATILDIM AMA MİLLETVEKİLİ DEĞİLDİM’

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün sosyal medyada gündem olan ve büyük tepki yaratan görüntüleri Meclis Genel Kurulu’nda gündeme geldi.CHP Milletvekili Emine Gülizar Emecan, konuyu Meclis’te gündeme taşırken Adalet Bakanı Gül ise, görüntülerin 2015 yılına ait olduğunu ve o dönem milletvekili dahi olmadığını söylemekle yetindi.

AKP’Lİ ERDOĞAN DA VAR

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise, aynı etkinlikte tarikat liderinin elini öpen diğer ismin ise 23, 24, 25, 26, 27’nci Dönem Antep Milletvekili Mehmet Erdoğan olduğunu söyledi. Özel, “Bir sivil toplum örgütü falan değil bunlar” dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ