3039 görüntülenme10 Ocak 2020
Gaziantep'in en büyük kapalı havuzlarından OSKA Aquapark'taki kapalı havuzda Suriyelilerden başka vatandaşın olmaması dikkat çekti. Ortaya çıkan Suriyeli sığınmacı nüfusunun yoğun olduğu illerimizden Gaziantep'teki durumu gözler önüne serer nitelikteydi.

HER YERDELER

Suriye'de başlayan iç savaşla birlikte 2011 yılından bu yana Türkiye'deki Suriyeli sığınmacı sayısı kaçak durumda olanlarla birlikte 6 milyonu aşarken, sığınmacı nüfusunun yoğun olduğu illerimizde yaşanan sıkıntılarda gün be gün arttı. Suriyelilerin, sahilleri ve parkları işgal ettiği görüntülerin bir yenisi de Gaziantep'ten geldi.

TÜRK YOK SIĞINMACI VAR

Bölgedeki büyük kapalı havuzlardan biri olan OSKA Aquapark'a giden vatandaşlar içeride Suriyelilerden başka kimsenin olmadığını gördü. Görüntüleri çeken vatandaşın, "İçerideki tek Türk biziz" sözleri ise dikkat çekti.

Giriş ücreti 40 TL olan havuzda hiçbir Türk vatandaşının giremezken, onlarca Suriyeli sığınmacının olması dikkat çekti. Sosyal medyada gündeme gelen kapalı havuzdaki görüntüler tartışmaları da beraberinde getirdi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ