AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Ankara ilçe belediye başkan adaylarını tanıttı. Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek listelerde kendine yer bulamadı. Erdoğan tarafından görevinden alınan Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek'ten açıklanan listeye ilk yorum geldi.

MELİH GÖKÇEK: ARKADAŞLARIMA BAŞARILAR DİLİYORUM

Melih Gökçek Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "ANKARA AK PARTİ ADAYLARI BUGÜN İLÂN EDİLDİ. BÜYÜKŞEHİRDE BELEDİYECİLİKDE TECRÜBELİ SN MEHMET ÖZHASEKİ VE İÇLERİNDE BERABER ÇALIŞTIĞIM VE ÇOK SEVDİĞİM BAZI İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARININ BULUNDUĞU İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ARKADAŞLARIMA BAŞARILAR DİLİYORUM" dedi.

DAHA ÖNCE ÖZHASEKİ PAYLAŞIMINI SİLMİŞTİ

AKP'nin Ankara'da Mehmet Özhaseki'yi aday gösterme kararının ardından destek tweeti atan eski Başkan Melih Gökçek, Mansur Yavaş'ın açıklanmasının ardından o paylaşımını sildi. Yerel seçim çalışmaları devam eden AKP'de Ankara Büyükşehir Belediyesi başkanlığı için Mehmet Özhaseki aday gösterilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla görevden alınan Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Özhaseki ismini olumlu karşılamış ve Twitter hesabından destek mesajı vermişti.

Gökçek bir paylaşımında, Özhaseki'nin fotoğrafınına, ''AK Partimizin 60 Belediye Başkan Adayı belli oldu. Ankaramızın adayı Sayın Mehmet Özhaseki. Sayın Özhaseki'ye, diğer adaylara ve ittifakın adaylarına başarılar diliyorum" notunu düşmüştü.

GÖKÇEK DESTEK MESAJINI SİLDİ

CHP ve İYİ Parti'nin iş birliği kararı aldığı Ankara'da Mansur Yavaş'ın adaylığı kesinleşirken, Gökçek'in destek tweetini sildiği ortaya çıktı. Gökçek'in bu hareketiyle, Özhaseki'den desteğini geri çektiği yorumları yapıldı.

Kaynak: gerçekgundem/odatv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ