Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ayasofya cami olarak açılsın" diye seslenen vatandaşa tepki göstererek "Önce Sultanahmet'i doldurun sonra Ayasofya'ya bakarız" diye cevap verdi.

TİLBE: 'AYASOFYA'YI AÇMAK İÇİN İZİN Mİ ALACAĞIZ'

Erdoğan’ın bu Ayasofya çıkışının ardından, Melih Gökçek dikkat çekici bir paylaşımda bulundu. Gökçek, Yıldız Tilbe’nin “Ayasofya ibadete açılsın. Ayasofya'nın öyle kapalı kalması için hiçbir sebep yok, fakat ibadete açılması için başta Fatih Sultan'ın vasiyeti ve Müslüman aleminin isteği ve bir sürü sayamadığım nedenden dolayı ibadete açılmalı. Açılsın, izin mi alacağız" ifadelerinin yer aldığı paylaşımı takipçilerine aktardı. Melih Gökçek paylaşımında şu ifadeleri kullandı;

'AYASOFYA'YA TEPKİ KOYANLARA CEVAP'

“Yıldız Tilbe, bayan sanatkârların gözü en karası, en yiğidi... Doğru bildiğini söylemekten zerre çekinmeyecek kadar cesur. İşte Ayasofya için söyledikleri ve tepki koyanlara verdiği cevap... Alkışları hak ettin yiğit sanatçı, herkes alkışlasın lütfen.”

Gökçek'in Ayasofya çıkışının, Erdoğan'ın sözlerinin ardından gelmesi dikkat çekti.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Erdoğan "Sultanahmet'i bir doldurun ondan sonra ona bakarız. Bak şimdi Büyük Çamlıca Camii'ni yaptık. 4 tane 5 tane Ayasofya eder. O kadar büyük. 60 bin kişiyi alabilecek kapasitede. Ve Anadolu Yakası'nda tüm İstanbul'da ve Türkiye'de en büyük camii oldu, buyurun.

Mesele o değil. Bu işin siyasi boyu var. Yan tarafta Sultanahmet'i doldurmayacaksın, Ayasofya'yı dolduralım diyeceksin. Bu oyunlara gelmeyelim. Bunların hepsi tezgah. Biz ne zaman, neyi, nasıl yapılacağını çok iyi biliyoruz. Bu namussuzlar böyle dedi diye biz adım atmayız. Adımı nasıl atacağımızı biz çok iyi biliriz." diyerek Ayasofya'nın cami olamayacağı yönünde sinyal vermişti.

kaynak: Melih Gökçek Twitter/ odatv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ