13236 görüntülenme24 Aralık 2018
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'nın, selefi Melih Gökçek için söylediği hafriyat vurgunu iddialarına Bakanlık tarafından herhangi bir soruşturma başlatılmadığı ortaya çıktı.

HARFİYAT GELİRLERİNDE BÜYÜK ARTIŞ

AKP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, A Haber TV’ye verdiği röportajda Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin gelirlerindeki artışlarla ilgili çarpıcı rakamlara dikkat çekmişti. Başkan Tuna, belediyenin hafriyat gelirinin aylık 30 bin Türk Lirası iken, belediyeye devrolduktan sonra ortalama 15 milyon TL'ye çıktığını söylemişti.

SORUŞTURMA YAPILMAYACAK MI?

Mustafa Tuna, hafriyattaki gelir artışına dikkat çekerken, isim vermeden kendisinden önceki AKP’li eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i eleştirmişti. Tuna'nın, iddialarının ardından Meclis'e soru önergesi veren CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, "Bakanlığınızın görev ve yetkisini ilgilendiren (Melih Gökçek ve Mustafa Tuna’nın karşılıklı beyanları nedeniyle) bu sözleri “suç duyurusu” olarak kabul ederek ve herhangi bir işlem yapmayı düşünüyor musunuz?" ifadelerini kullanmıştı.

GÖKÇEK HAKKINDA SORUŞTURMA YOK

TBMM İçtüzüğünün 99’uncu maddesi gereği on beş gün içerisinde ilgilisi tarafından cevaplanması gereken yazılı soru önerges, 13 Aralık 2018’de süresi geçtikten sonra cevaplandırıldı. İçişleri Balkanlığı, "Soru önergesinde yer alan iddialarla ilgili olarak bakanlığımıza herhangi bir bilgi ve belge intikal etmediğinden inceleme ve soruşturma yapılmamıştır" şeklinde yanıt verdi.

"Etiyopya İçişleri Bakanlığı mı?"

CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, bakanlığın kararına tepki gösterdi. Cumhuriyet'in haberini Twitter hesabından paylaşan Yeşil, " İçişleri Bakanlığı cevap verdi: Bize gelen belge yok... İçişleri Bakanlığı'na Ankara'daki hafriyat gelirlerini, soruşturma başlatmayı düşünüp düşünmediklerini sormuştum; Kendilerine bilgi gelmemiş. Peki kim başlatacak, Etiyopya İçişleri Bakanlığı mı?2 diye sordu.

Kaynak: Yeniçağ/Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ