Genel
22 Temmuz 2018 ( 7656 görüntülenme )

Gökçek BALTAYI TAŞA VURDU!..

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in, Anıtkabir'de Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci'nin 'normal yaşantısı' diye başka bir kadının fotoğrafını Twitter'da paylaştığı ortaya çıktı. Fotoğrafın gerçek sahibi olan Tuğçe Maden tepki gösterince, Gökçek tweet'ini silip özür dilemek zorunda kaldı.

GÖKÇEK O KADININ ODTÜ ÖĞRENCİSİ OLDUĞUNU İDDİA ETMİŞ

Anıtkabir'de çektiği videoda Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci hakkındaki tweetlerinde sosyal medyada yayılan bir fotoğrafı ‘Safiye İnci'nin başı açık gerçek hali' diyerek paylaşan Gökçek, İnci'nin esasında 'ODTÜ öğrencisi olduğunu' ileri sürdü.

FOTOĞRAFIN GERÇEK SAHİBİ ORTAYA ÇIKTI


Gökçek'in paylaştığı fotoğraftaki Tuğçe Maden ise "Melih Gökçek Bey, fotoğraftaki benim. Yani çarşaflı kızın açık hali değilim!? Lütfen böyle kaynağı belirsiz paylaşımları daha da yayarak insanları yanlış yönlendirmeyin! Hele ki siz Türkiye Cumhuriyeti'nin başkentini uzun süre yönetmiş birisiniz.." diye tepki gösterdi. Gökçek de tweet'i silip özür diledi.

O KİŞİ BU KİŞİ DEĞİL

Gazete Duvar'ın haberine göre, Gökçek dün gece attığı tweetlerde, Atatürk'e hakaret görüntülerini piyasaya sürenin FETÖ'cü bir hesap olduğunu söyleyerek, 'yeni neslin provokatörü' dediği Safiye İnci'nin polis olan amcası ile öğretmen olan yengesinin FETÖ'den ihraç edildiği iddialarına dikkat çekti. Ardından da, İnci'nin başı açık fotoğrafı olduğunu iddia ettiği kareyi paylaştı.

Ancak Gökçek'in paylaştığı fotoğraftaki kişi Safiye İnci değil, İstanbul Üniversitesi'nde sosyoloji öğrencisi Tuğçe Maden'di. Maden tepki gösterince, Gökçek de fotoğrafı silip özür dilemek zorunda kaldı.

TAZMİNAT DAVASI

Tuğçe Maden ise, fotoğrafını paylaşan hesaplara tazminat davası açacağını belirtti.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ