Murat Gezici'nin sahibi olduğu Gezici Araştırma Şirketi’nin Cumhur İttifakı'nın MHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Hüseyin Sözlü’ye 290 bin lira karşılığı anket yaptığı ortaya çıktı.

Adana’da mevcut Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü’yü farklı kazanacak şeklinde gösteren Gezici Araştırma Şirketi'nin, MHP'li Adana Büyükşehir Belediyesi ile iş yaptığı ve belediyeden son olarak 290.000 liralık iş aldığı anlaşıldı. Kamu İhale Kurumu'nun (KİK)resmi internet sitesinde yayınlanan sonuç tutanağına göre 2019/74191 sayı ile bakıldığında olayın doğruluğu tescillenmiş oluyor.

290 BİN LİRA BELEDİYENİN KASASINDAN ÇIKTI

MHP'li Hüseyin Sözlü'nün yönettiği adana Büyükşehir Belediyesi'nin Murat Gezici'nin Gezici Araştırma Şirketi'ne anket yaptırması için verdiği ihalenin belgesine göre “Pazarlık” usulü ile yapılan ihalede en yüksek teklifin 292 bin 200 lira olurken 290 bin lira ile en düşük teklifi veren Gezici Araştırma Geliştirme Eğitim ve Danışmanlık şirketi ihaleyi aldı.

GEZİCİ ANKETİNE GÖRE SÖZLÜ ÖNDE GÖSTERİLİYOR

İhalenin iş bitim tarihinin 28 Mart 2019 yani seçimden 3 gün önce olması ise dikkat çekti! Bununla birlikte Gezici Araştırma şirketinin daha öncede Adana Büyükşehir Belediyesi ve bağlı şirketlerinden iş ve ihale aldığı da biliniyor. Öte yandan Gezici Araştırma Şirketi 4 Mart 2019 tarihinde yayınladığı ankette 290 bin lira ihale aldığı Hüseyin Sözlü'yü önde çıkartmıştı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ