15650 görüntülenme 26 Nisan 2020
CHP'nin koronavirüs salgınıyla ilgili başlattığı yardım kampanyası İçişleri Bakanlığı tarafından bloke edilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da "CHP'li belediyelerin giriştikleri bu tür faaliyetler FETÖ ve PKK tarafındaki örgütler tarafından da denenmişti" ifadesini kullanmıştı.

GERİ ADIM
CHP'li belediyelerin hizmetlerine 'FETÖ-PKK benzetmesi' için 'bu ifadeyi doğru bulmuyorum' diyen Fatma Şahin'den geri adım geldi. Fatma Şahin'in sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle oldu:

‘BEN ÖYLE DEMEDİM’
"Bir radyo ve YouTube kanalında Sayın Cumhurbaşkanımızın adı anılmadan sorulan soruya verdiğim cevap, sanki Cumhurbaşkanımızın görüşlerine karşı ifadeler gibi yansıtıldı. Konuşmamın tamamı dinlendiğinde asla böyle bir niyetin olmadığı açıkça görülecektir. “

‘AYKIRI BEYANIM ASLA OLMAZ’
“Cumhurbaşkanımızın, salgınla ilgili tedbirlerin belirli bir planlamayla yürütülmesi gerektiğini belirten ifadeleri bizim çalışmalarımızın da odağını oluşturmaktadır. Bir Ak Partili olarak Cumhurbaşkanımızın belirlediği politikalara aykırı beyanda bulunmamız söz konusu olamaz."

NE DEMİŞTİ
Katıldığı bir Youtube kanalında sorulara yanıt veren AKP'li Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 'Bizi dinleyenlerden CHP'li belediyelerle ilgili FETÖ-PKK benzetmesi için ne düşünür Fatma Şahin?' sorusuna şu yanıtı vermişti;

‘BELEDİYELERE TERÖR BENZETMESİ KABUL EDİLEMEZ’
"Yok bunu kabul etmemiz mümkün değil, yanlış olur. Halkın oylarıyla seçilmiş belediye başkanlarımız. Yol ve yöntemleri farklı olsa bile oturulur konuşulur ama bu tür bir benzetmeyi ki zaten söylendiğinde de böyle bir benzetme üzerinden gidilmedi, genelleştirme üzerine gidildi. Ben çok ayrıntısını bilmiyorum ama böyle bir ifadeyi ben doğru bulmuyorum" demişti.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ