2535 görüntülenme22 Haziran 2020
Ankara'ya girişleri engellenen ve oturma eylemi gerçekleştirilen Baro başkanlarına polis müdahale etti. Basın mensuplarının görüntü çekmesi ise engellendi. Dün gece yağmurun başlaması nedeniyle yağmur altında kalan baro başkanlarına Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yağmurluk ve çorba verildi. Öte yandan seyyar tuvalet de gönderildiği öğrenildi. 

VALİLİK İZİN VERMİYOR
Hükümetin, baroların seçim sistemi ve yapılanmasıyla ilgili yasal düzenlemeden geri adım atması için Ankara’ya savunma yürüyüşü başlatan baro başkanları kente girişlerinde polis engeliyle karşılaştı.58 baro başkanı ile çok sayıda avukatın Ankara’nın sembolü olarak gösterilen şehre giriş kapısından yürüyerek geçmesine izin vermeyen polis, valilik izni olması gerektiğini aktardı.

MANSUR YAVAŞ'TAN BEKLEYENLERE YAĞMURLUK ve ÇORBA 
Ankara'dan gelen son dakika bilgisine göre, baro başkanlarının bekleyişi sürüyor. Dün gece yağmurun başlaması nedeniyle yağmur altında kalan baro başkanlarına Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yağmurluk ve çorba verildi. Öte yandan seyyar tuvalet de gönderildiği öğrenildi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ