Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2415 görüntülenme )

Genelkurmay'dan Operasyon Açıklaması

Az önce açıkladı...
 Genelkurmay Başkanlığı, düzenlenen operasyonlarda şu ana kadar Şırnak Cizre’de 122, Silopi’de 8, Diyarbakır Sur’da 30, Bitlis’de Sehi Ormanları bölgesinde 4, Mardin Dargeçit’te 16, Nusaybin’de 3 olmak üzere 183 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Şırnak Cizre’de devam eden operasyonda dün 6 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen PKK’lı terörist sayısının 122 olduğu belirtildi. Şırnak Silopi’de ise 17 adet El Yapımı Patlayıcı imha edildi, bir barikat kaldırıldı ve 1 adet Kaleşnikof Piyade Tüfeği, 5 adet av tüfeği, 11 adet roketatar mermisi ve 1 adet telsiz ele geçirildi. Şırnak Silopi’de şu ana kadar etkisiz hale getirilen PKK’lı terörist sayısının 8 olduğu bildirildi.


 
SUR’DA 30  PKK’LI TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
 
Diyarbakır Sur’da devam eden operasyonda; dün 7 PKK’lı terörist etkisiz hale getirilerken 9 Aralık 2015’ten itibaren etkisiz hale getirilen PKK’lı terörist sayısının 30 olduğu öğrenildi. Ayrıca Sur’da 2 adet El Yapımı Patlayıcı ve bir barikat imha edildiği belirtildi.
 
BİTLİS’DE 4 PKK’LI TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
 
Bitlis’de Sehi Ormanları bölgesinde devam eden operasyonda; önceki gün  4 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonda ayrıca 1 adet büyük telsiz ve 9 adet el bombası ele geçirildi.
 
DARGEÇİT’TE 16 PKK’LI TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
 
Mardin’in sokağa çıkma yasağı bulunan Dargeçit İlçesi’ndeki ise şu ana kadar 16 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildi.
 
NUSAYBİN’DE 3 PKK’LI TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
 
Mardin’in sokağa çıkma yasağı bulunan Nusaybin İlçesi’nde güvenlik güçlerinin PKK’lıları etkisiz hale getirmek için düzenlediği operasyonlarda  şu ana kadar 3 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi.
 
1 PKK’LI TERÖRİST YAKALANDI
 
Ağrı Doğubayazıt’ta, 29 Temmuz 2015’te, 3 askerin yaralandığı saldırıyı gerçekleştiren 1 PKK’lı terörist, İstanbul’da güvenlik güçleri tarafından yakalandı.
 
BİNGÖL VE Tunceli’DE OPERASYON 
 
Bingöl Yedisu’da, yapılan arama tarama faaliyeti esnasında; 1 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 1 adet boş şarjörü ile muhtelif cins ve miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi. Tunceli Merkez, Bali Deresi bölgesinde devam eden operasyonda; 1 adet El Yapımı Patlayıcı bulunarak yerinde imha edildi, muhtelif cins ve miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Flaş! Burger King Sonunda İtiraf Etti! Türk Ordusu'ndan YPG'ye İlk Ateş! FLAŞ!. İLK KEZ REKTÖR'DEN REKTÖRLERE SERT TEPKİ!.. Erdal Sarızeybek Cnr Kitap Fuarı Standı LEVENT GÖK AÇIKLADI... AKP'NİN VAY HALİNE!.. YETER ARTIK! ÜÇ ŞEHİDİMİZ DAHA VAR! Akşener'den GÜZEL HABER! İşte AKP'nin Çözüm Sürecinde KORKUNÇ BEDEL!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
HALE BAK!.. ATATÜRK BÜSTÜNE SALDIRAN KİŞİ BÖYLE GETİRİLDİ...