5093 görüntülenme 20 Mayıs 2020
19 Mayıs kutlamalarıyla ilgili açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan19 Mayıs için ‘Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’ demek yerine ‘Gençlik ve Spor Bayramı’ dedi ancak sözlerinin sonunda Atatürk’ü andı.

TRT VE ARDA TURAN
Ardından TRT de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda skandal bir hata gerçekleştirildi. Oya Eren'in sunduğu "Dün Bügün" adlı programda, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı karıştırıldı. Sunucu Eren'in arkasında yer alan fona "19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı” yazıldı. Skandalı daha sonra fark eden reji ekibi durumu düzeltti. Futbolcu Arda Turan da bayramları karıştırdı. 33 yaşındaki futbolcu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlamak isteyen Turan, “19 Mayıs Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' kutladı.

TRT’DEN ÖZÜR

Peş peşe yaşanan bu skandalların ardından önce Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), yayınlanan haber bülteninde 19 Mayıs için "Cumhuriyet Bayramı" ifadesini içeren görseli yayınlayan personel hakkında idari soruşturma başlattığını duyurdu. Konuyla ilgili TRT tarafından yapılan açıklama şu ifadeler kullanıldı:

‘ÖZÜR DİLERİZ’
* TRT Haber kanalımızda yayınlanan bülten esnasında stüdyo görselinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı yerine Cumhuriyet Bayramı ifadesi yer almıştır. Hatalı grafiğin ekrana yansımasına neden olan personel hakkında idari soruşturma başlatılmıştır. Özür diler, kamuoyuna saygı ile duyururuz.

ARDA TURAN: ‘ORUÇLUYDUM’
Öte yanda 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla çektiği bir videoda bayramları karıştıran Arda Turan, "19 Mayıs Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum" dedi. Arda Turan'ın bu paylaşımı, kısa sürede sosyal medyada gündem oldu.

"İNSANLIK HALİ, İNSAN DALABİLİR"
Instagram hesabından bir açıklama yapan Arda Turan, "Ramazan ayı, oruç tutuyorum. İnsanlık hali, insan dalabilir. Bunda bu kadar büyütecek bir şey yok. Umarım bunu konu eden insanlar hayatlarında en az benim kadar ülkesine hizmet etme fırsatını bulurlar." dedi.
Cumhurbaşkanlığı’ndan ise bir açıklama gelmedi.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ