Politika
18 Ekim 2020 ( 111 görüntülenme )

Gece Yarısı 'Ermeni Saldırısı'

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, Ermenistan ordusunun Azerbaycan'ın Gence ve Mingeçevir şehirlerine füze saldırısı düzenlediğini duyurdu. Saldırılar nedeniyle yaralıların olduğu aktarılırken 20'den fazla evin de yıkıldığı açıklandı.

ERMENİ SALDIRISI
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, sosyal medya hesabından Ermenistan ordusunun füze saldırısı düzenlendiğini duyurdu. Hacıyev, “İnsani ateşkesin arkasına saklanan Ermenistan silahlı kuvvetleri, terör ve savaş suçları uygulamalarına devam ediyor” dedi.

5 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ, 35 YARALI VAR
Sivillere yönelik düzenlenen saldırıda 2’si çocuk 5 kişinin hayatını kaybettiği, 35 kişinin ise yaralandığı duyuruldu. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, , “Ermenistan'ın Gence'ye füze saldırısı sonucunda 35 sivil yaralandı ve 5 sivil öldü. 2 çocuk ölüler arasında. Arama kurtarma çalışmaları halen devam ediyor. Ermenistan'ın terörü ve savaş suçları devam ediyor” dedi.

“ERMENİSTAN’A YENİ FÜZE SİSTEMLERİ GETİRİLDİ”
Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Ermenistan’a yeni füze sistemlerinin getirildiğini aktaran Hacıyev, “Hemen Azerbaycan şehirlerinde hain ve zalimce sivillere saldırmaya başladılar” diye yazdı. Gence’de kayıplar arasında sivillerin de olduğunu duyuran Hikmet Hacıyev, paylaşımında “Ermenistan devletinin terör politikasının tezahürü” ifadelerine yer verdi.

‘20’DEN FAZLA EV YIKILDI’
Hacıyev, “Azerbaycan’ın ikinci büyük kentinde masum siviller, Ermenistan’ın gelişigüzel ve hedefli füze saldırısı altında” diyerek saldırılar nedeniyle 20’den fazla evin yıkıldığını söyledi.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ