Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı Twitter'dan paylaştığı yeni mesajında 'umut göründü' ifadelerini kullandı.

‘UMUT GÖRÜNDÜ’
Türkiye yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelesinde her gün yeni bir aşama kaydederken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından vatandaşların Ramazan Ayı'nı kutladı ve 'Umut göründü' ifadelerine yer verdi.

VAKA SAYISI ARTIYOR
Öte yanda  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu akşam güncel corona virüsü verilerini açıkladı. Türkiye’de genel durumu açıklayan Bakan Koca ‘Veriler bize şunu söylüyor: “Bugün, dünden daha iyi durumdayız. Bu noktaya, biri bile tesadüfen yapılmamış toplam 791.906 testle geldik. Tanı konanların her birinin temaslı taraması ya yapıldı ya da devam ediyor. Alınan sonuca tedbirle destek şart. Bize güç verin”.

VAKA SAYISI TOPLAM 101.790'
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, güncel corona virüsü verilerini açıkladı. Sağlık Bakanı bugün 3 Bin 116 yeni vaka olduğunu duyurdu. Bakan Koca, bugün 115 can kaybı yaşandığını söyledi. Açıklanan son verilerin ardından Türkiye'deki toplam vaka sayısı 101 Bin 906’ya, toplam vefat sayısı ise 2 Bin 491’e yükseldi.

‘3 BİN 116 YENİ VAKA, BUGÜN 115 CAN KAYBI’

Türkiye'de ilk vakası 11 Mart’ta görülen corona virüsü, can almaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, güncel corona virüsü vakalarını ve yaşanan can kaybını açıkladı. Bugün 40.967 test yapıldığını açıklayan Koca, 3 Bin 116 yeni vaka tespit edildiğini belirtti.

BAKAN KOCA: ‘DÜNDEN DAHA İYİYİZ’
Corona virüsü nedeniyle bugün 115 kişinin daha hayatını kaybettiğini ifade eden Koca, iyileşen toplam hasta sayısının da 101.790’a yükseldiğini duyurdu. Açıklanan son verilerin ardından Türkiye’deki toplam vaka sayısı 101 Bin 790’a, toplam vefat sayısı ise 2.491’e yükseldi. Bakan Koca’nın son açıklaması şöyle; ‘Bugün, dünden daha iyi durumdayız. Bu noktaya, biri bile tesadüfen yapılmamış toplam 791.906 testle geldik. Tanı konanların her birinin temaslı taraması ya yapıldı ya da devam ediyor. Alınan sonuca tedbirle destek şart. Bize güç verin”.

ALMANYA 'DAHA İŞİN BAŞI'
Almanya Başbakanı Angela Merkel koronavirüs ile daha uzun süre yaşamaya devam edileceğini söyledi. Merkel salgının henüz başında olunduğunu kaydetti. Almanya'da bu hafta koronavirüs nedeniyle uygulanan kısıtlamalar yavaş yavaş gevşetilmeye başlansa da Almanya Başbakanı Angela Merkel koronavirüse karşı alınan önlemlerin yumuşatılması sürecinde aceleci davranılmaması gerektiğini ifade etti.

‘DAHA İŞİN BAŞINDAYIZ’

Merkel bugün Federal Meclis'te yaptığı hükümet açıklamasında koronavirüs ile daha uzun süre yaşamaya devam edileceğini söyledi. "Pandeminin son safhasında değiliz, hala başındayız" diyen Merkel, Almanya'nın alınan önlemlerle zaman kazandığını dile getirdi. Başbakan Merkel kazanılan bu zamanın sağlık sistemini desteklemek için kullanıldığını ve sağlık sisteminin şu ana kadar koronavirüsle başa çıkabildiğini kaydetti.

‘DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ ÖNEMLİ’
Koronavirüse karşı aşı bulunmasına yönelik çalışmalara da değinen Merkel, geliştirilecek bir aşının hesaplı ve bütün ülkelerde erişilebilir olması gerektiğini belirtti. Koronavirüsle mücadelede uluslararası iş birliğinin önemine dikkat çeken Almanya Başbakanı, salgına ancak küresel bir çözüm bulunabileceğini aktardı. Merkel, Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) salgının bertaraf edilmesinde "vazgeçilmez bir ortak" olduğunu ve örgütün Almanya'nın desteğine güvenebileceğini söyledi.

‘SERT ÖNLEMLER ALINACAK’
Almanya Başbakanı koronavirüsle yaşamın zor olduğunu bildiğini ancak sert önlemlerin herkesi korumak için gerekli olduğunu da söyleyerek, virüs nedeniyle özgürlüklere getirilen kısıtlamaların kendine de zor geldiğini ve eleştiriye kulak verilmesi gerektiğini kaydetti. Almanya Başbakanı ayrıca pandemi nedeniyle Almanya'nın Avrupa Birliği bütçesine daha yüksek katkı yapmaya hazır olduğunu söyledi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ