Pazar sabahının erken saatlerinde başlayan gerilim dinmek bir yana artarak devam ediyor… Tarafların karşılıklı olarak saldırı yaşandığı iddiasıyla başlayan gerilimin 5’inci gününde de çatışmalar sürüyor.

ERMENİLER GERİ ÇEKİLİYOR
Bugün yapılan açıklamada taraflar arasında çatışmanın devam ettiği belirtilirken, Azerbaycan ordusunun Ermenistan’ı bütün gece vurduğu belirtildi. Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 27 Eylül'den 30 Eylül yerel saatle 21.30’a kadar Ermenistan birliklerinin asker ve askeri teçhizatında ağır kayıplara uğradığını belirterek tüm cephe boyunca mevzilerinden ve bölgenin önemli bölgelerinden çekilmek zorunda kaldığını duyurdu.

ERMENİ ORDUSUNDA AĞIR ZAYİAT
Bakanlık 27 Eylül-30 Eylül arası Ermenistan'a ait toplam 200'e yakın tank ve diğer zırhlı araç, 228 topçu, roketatar, havan, 30 hava savunma sistemi, 6 komuta kontrol ve komuta gözlem noktası, 5 mühimmat deposu, 110’dan fazla araç ve 1 S-300 uçaksavar füzesi sisteminin imha edildiğini bildirdi.

ERMENİLER SİVİLLERİ HEDEF ALIYOR
Öte yandan bugün uluslararası haber ajanslarının “flaş” koduyla servis ettiği açıklamalarda Ermeni ordusunun Terter kasabasındaki sivilleri hedef aldığı aktarıldı. Azerbaycan başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada sabah saatlerinde Ermenistan’a ait güçlerin Terter’e saldırdığı ve bir sivilin yaşamını yitirdiği ve tren istasyonunun da kullanılamaz hale geldiği belirtildi.

ERMENİ SALDIRISI ÖNCESİ ABD UYARMIŞTI
Öte yanda Ermenistan’ın sivillere yönelik hain saldırısının ardından bölgede operasyon başlatan Azerbaycan ordusunun ilerleyişi devam ederken, Sinan Oğan Twitter hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Oğan, paylaşımında "ABD'nin Bakü ve Erivan'daki vatandaşlarına ve seyahat uyarısı yaptığının ertesi gün Ermenistan Azerbaycan'a saldırdı!" ifadelerini kullanarak ABD’de yapılan uyarının zamanlamasına dikkat çekti.

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ