Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2512 görüntülenme )

Fuat Avni’nin Doğan İddiası Da Gerçek Çıktı

Fuat Avni Doğan grubuna yönelik soruşturma açılacağını günler öncesinden yazmıştı.
 Anadolu Ajansı, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, Doğan Medya Grubu bünyesindeki basın kuruluşlarında yer alan bazı haberlerden dolayı yetkililer hakkında, ”terör örgütü propagandası yapmak” suçundan soruşturma açıldığını duyurdu. Soruşturmanın gerekçesi olarak ise Güneş gazetesinin bir haberi gösterildi.Güneş gazetesinin 10 Eylül 2015′teki ”Al Sana Belge” başlıklı haberinde Doğan grubu teröre destek vermek gibi ağır ithamda suçlanmıştı.

FUAT AVNİ YAZMIŞTI!
Fuat Avni, 1 Kasım’da yapılacak erken seçimlerden önce muhalif medyayı susturmak için operasyon planlandığını iddia etmişti.

Operasyonun bir ayağında sermaye diğer ayağında ise medya olduğunu ifade eden Fuat Avni, hedefteki şirket ve işadamlarının Eczacıbaşı, eski TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz, İş adamı Osman Kavala ve Koç Grubu olduğunu öne sürmüştü.
Twitter fenomeni operasyonun medya ayağında da hedefte Aydın Doğan ve Akın İpek olduğunu, bu 2 medya patronunun mal varlıklarına el konulacağını ve kişisel veriler ile aile fertleri üzerinden kumpas dosyaları hazırlandığını iddia etmişti.


O YAZDI OPERASYONLAR BAŞLADI

Fuat Avni’nin bu iddialarının hemen ardından Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen İpek Grubu hakkında inceleme başlatılmıştı.

DÜN NOKTA BUGÜN DOĞAN GRUBU

Dün de Nokta dergisine polis “terör propagandası” suçlamasıyla operasyon düzenlemişti. Operasyonda derginin sorumlu müdürü gözaltına alınmış daha sonra çıkarıldığı nöbetçi mahkemede “denetimli serbestlimk” yasasıyla serbest bırakılmıştı. Tüm bu gelişmelerin ardından gelen “Doğan grubuna terör soruşturması” da gündeme bomba gibi düştü.


Kaynak Sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Avrupa Son On Yılın En Büyük Tehdidi! 9 TIR, 1 TANKER VE 1 KAMYON! PKK YOL KESTİ! Kamer Genç'in Duygu Yüklü Vasiyeti... İşte O Muhteşem Doktor: Şehit Annesidir, bir öf bile demeyiniz! Başbakan'dan Vergi Cezalarına İlişkin Flaş Açıklama Türkmenler Kerkük’te kaderlerine terk edildi HDP'nin Suyu Kaynıyor: Yüksekdağ Sırada! Genelkurmay'dan Erdoğan'a "PARALELCİ" Yanıtı!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Araç Sahipleri Dikkat! Son Gün 1 Aralık!