Politika
02 Kasım 2017 ( 3229 görüntülenme )

FLAŞ!.. AKŞENER SAHAYA İNDİ... MESAJ BÜYÜK!..

Meral Akşener sahaya indi!


Yeni Parti, kuruluşundan bir hafta sonra sahaya indi. Genel Başkan Meral Akşener, ilk yurt içi gezisini, ev kiraladığı Bitlis-Ahlat’a yaptı. Bir sonraki gezi Edirne’ye, ardından da Van olacak. 

Meral Akşener'in ilk ziyareti sembollerle doluydu; Ahlat'a gelir gelmez, ilk ziyaretini Selçuklu mezarlığına yaptı ve ilk mesajını verdi; 

"SİYASETTE ŞİDDET DİLİNİ YOK EDECEĞİM"

“Ayna tutmuş olduk hep birlikte Türkiye'deki bu şiddet içeren ve şedit dile. Bunun değişeceğine dair inancım var. Bunun emareleri de görülmeye başlandı” diye konuştu.

“İNSANLAR TEK ADAMIN AKLINDAN BIKTI”

“Millet tek adamın aklından bıktı” diye konuşan Akşener, buna örnek olarak da TEOG sınavında, Erdoğan'ın çıkışından sonra gerçekleşen değişimi gösterdi; “Milli Eğitim Bakanı bile TEOG'un kalktığını basından öğrendi” dedi. 

Akşener, Türkiye'de mevcut sistemde sürekli “parmak sallayan birilerinin” olduğuna da dikkat çekerek;

"O TEHDİT DOLU PARMAKLAR İNECEK"

“Herkes çemkiriyor. Yöneten parmağını sallıyor. Bu buraya, o oraya sallıyor. Bir silsile halinde, bütün dezatavantajlı gruplara, çocuklara, yaşlılara, kadınlara, hatta hayvanlara inanılmaz bir yansıması var bu çemkiren dilin. İyi Parti ile birlikte o parmaklar yavaş yavaş inecek, inmeye doğru başladı.”

Akşener, Yeni Parti'ye kuruluş aşamasında, siyaseten çok büyük saldırılar yapıldığını, bunu da rakip partilerin “ürkmesine bağlandığını” belirterek, şöyle dedi; 

“İNANILMAZ BİR SALDIRI VAR..”

“Türkiye'nin şu anda en önemli sorunu FETÖ. Kuruluş aşamasında en başından sorduk, “sızma varsa bildirin, gereğini yapalım” dedik. Şimdi ilçe teşkilatlarımızı kuruyoruz. Yine sızma varsa, söylesinler gereğini yapalım.”

Akşener, üzerine basarak “Parlamenter sistemden yanayız” dedi, ekledi; 

"PARLAMENTER SİSTEMİ YENİDEN KURACAĞIZ"
Meral Akşener sahaya indi!
“Referandumda çok sert bir hayır kampanyası yaptık. Ancak sistem değişti. Mecburen bu sisteme göre seçime gireceğiz. Amacımız, kurulacak çifte sandıkta hem parlamentoda iktidar olmak, hem de Başkanlığı almak. Bunu yaptıktan sonra da parlamenter sistemi geri getireceğiz. Parlamenter sistemi, işlemeyen taraflarını gözden geçirerek geri getireceğiz” mesajı verdi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ