Politika
03 Aralık 2019 ( 733 görüntülenme )

Fransız'da Hedef: 'Türkiye'

Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile ABD Başkanı Trump, Londra'da bir araya geldi. Macron “Açıklamalarım birçok insanı şaşırtmış olabilir ancak söylediklerimin arkasındayım” dedi.

TRUMP: YAPTIRIM KONUSUNU KONUŞUYORUZ
ABD Başkanı Donald Trump ise, Türkiye’ye yaptırım konusunda gelen bir soruya, “Ona bakıyoruz şimdi, şu an bu konuyu konuşuyoruz” dedi. Trump, “Bildiğiniz gibi Türkiye bizden Patriot satın almak istedi fakat Obama yönetimi buna izin vermedi” ifadesini kullandı.

‘TÜRKİYE HEM BİZLE HEM IŞİD’LE’
Emmanuel Macron, Trump'ın yanında gazetecilere yaptığı açıklamada, "Türkiye'ye baktığım zaman şunu görüyorum: Şimdi bizimle beraber çalışanlara karşı savaşıyorlar. Aynı zamanda bazen de IŞİD'le bağlantılı gruplarla beraber çalışıyorlar" dedi

"TÜRKİYE NASIL S-400 ALIR"
Macron, krize sebep olan Rus hava savunma sistemi S-400’lerle ilgili olarak da, “NATO üyesi bir ülke olan Türkiye’nin Rusya’dan S-400 alması nasıl mümkün olabilir, teknik olarak bu mümkün değil” dedi.

Öte yandan Trump, “NATO’nun gerekliliklerini yerine getirmeyen ülkelerin çaresine bakılacak, belki ticaret kanalıyla” ifadesini kullandı.

Kaynak:Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ