Genel
17 Ağustos 2018 ( 1256 görüntülenme )

Fransa'dan FLAŞ HAMLE!..

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Fransız Finans Bakanı Bruno La Maire ile telefon görüşmesi yaptı. İkili görüşmede, ABD'nin yaptırımlarına karşı ortak hareket etme kararı aldı. Hazine ve Maliye Bakanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 


'ABD'YE KARŞI ORTAK HAREKET'

"Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak, Fransız Finans Bakanı Sayın Bruno Le Maire ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Sayın Albayrak ile Sayın Le Maire’nin görüşmesinde, iki ülke arasındaki ekonomik işbirliği ve ABD’nin Türkiye’ye yönelik yaptırım adımları ele alındı. Bakanlar, ABD’nin söz konusu uygulamalarına karşı birlikte ve işbirliği içerisinde hareket etme kararı aldılar."

'İKİ ÜLKE ARASINDA EKONOMİK İŞBİRLİĞİ'

"Sayın Albayrak, Fransa Cumhurbaşkanı Sayın Emmanuel Macron ve Sayın Le Maire’nin yaptığı Türkiye’ye destek açıklamalarından duyulan memnuniyeti dile getirdi ve teşekkür etti. Bakanlar, ülkeleri arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi ve mutabık kalınan hususlarda daha yakın çalışma kararı alırken, ekiplerinin hızlı bir şekilde çalışmaya başlaması ve 27 Ağustos tarihinde Paris’te bir araya gelme konusunda mutabık kaldılar."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ