Reklamlar
Anasayfa » Haber
05 Eylül 2017 ( 1508 görüntülenme )

FRANSA'DA KÖPRÜLERİ ATTI... AB'DE STOP!..

Fransa: Türkiye'nin AB'ye üyelik müzakerelerine devam etmesi imkansız


Fransız hükümet sözcüsü Сhristophe Castaner, Türkiye'deki mevcut siyasi durumun, bu ülkenin AB'ye üyelik müzakerelerine devam etmesini daha imkansız hale getirdiğini savundu.

France Inter radyosuna demeç veren Fransız hükümet sözcüsü Сhristophe Castaner, "Bir şeyi kesin olarak söyleyebilirim: Türkiye'deki siyasi durum, mevcut pozisyonlarımız göz önüne alındığında, üyelik müzakerelerine, görüş alışverişine, Türkiye'yle entegrasyonun güçlenmesini beklemeye devam etmenin imkansız olduğunu gösteriyor" dedi.

'MÜZAKERELER DURDU ANCAK DİYALOG SÜRMELİ'


Türkiye'yle üyelik müzakerelerinin durdurulduğunun, bugün için bir gerçek olduğunu kaydeden Castaner, Avrupa ve Türkiye arasındaki diyaloğun ise sürmesi gerektiğinin altını çizdi.

Kaynak: BirGün

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye Genelinde DEV Operasyon! AKP REFERANDUMU BİTİRDİ... ADAYLAR AÇIKLANDI!.. HALE BAK!.. ERDOĞAN OHAL'İ AÇIKLADI... İŞÇİLER ŞOKTA!.. Erdoğan-Putin Görüşmesi! Genelkurmay Başkanlığı'ndan Açıklama! Anayasa Değişikliği Teklifi Kabul Edildi! FLAŞ!.. KILIÇDAROĞLU'NDAN BÜYÜK ÇAĞRI!.. ALMANYA'DAN TEHDİT GİBİ MESAJ!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İran'dan ABD'ye MİSİLLEME!..