BU HABER BARZANİ/ RUDAV/ ERBİL KAYNAKLIDIR:

“Demokratik Suriye Güçleri (DSG) bünyesindeki Süryani Askeri Meclisi ve Asuri Güçlerinin Habur Çayı’nın güvenliğini üstlendiği bildirildi. DSG Genel Komutanlığı, bünyelerinde görev alan Süryani Askeri Meclisi Güçleri’nin isteği üzerine, Xabur Çayı güvenliğini, Süryani Askeri Meclisi ve Asuri Güçlerinden oluşmasını onayladı.

‘ASURİLER/ NESTURİLER/ SÜRYANİLER SAHNEDE’
DSG yaptığı açıklamada, Türkiye’nin ve desteklediği silahlı grupların yanı sıra IŞİD ile El Nusra mensuplarının Sere Kani’ye ve Til Temir beldelerindeki Asuri ve Süryani köylerine saldırılarının sürdüğü belirtildi. Açıklamada, şöyle denildi:


‘PKK İÇİNDE NESTURİLER, SÜRYANİLER’
“Habur bölgelerindeki Asuri ve Süryani köylerini koruma aşamasına ilişkin, DSG içerisinde görev alan Süryani Askeri Meclisi Güçleri’nin isteği üzerine, Habur Çayı güvenliğini, Süryani Askeri Meclisi ve Asuri Güçlerinden oluşmaktadır.(Rudav).

Haber işte böyle…
PKK terör örgütünün içinde yer alan Nesturiler/ Asuriler ve Süryaniler artık varlıklarını gizleme gereği duymuyor ki buna 1915 tehciriyle aynı bölgeye giden Ermenileri de Keldanileri de eklemek gerekiyor. Emekli Albay Erdal Sarızeybek son yazdığı ‘Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak’ adlı kitabında bu konuyu ele alıyor ve bunun tarihsel kökeni olan bir proje olduğunu söyleyerek siyasi iktidarı uyarıyor. Kitapta geçen o bölümden kısa bir özet şöyle;

‘ABD’NİN FENİKE DEDİĞİ YER YAHUDİ KÜRDİSTAN’

“…İşte bu Amerikalının Kürdistan sınırlarını tanımlamak için kullandığı bu Fenike aslında İsrailoğullarının Milattan önceki coğrafyası. Bu plana göre Büyük İsrail’in yeniden doğuşu için Suriye ve Irak’ın parçalanması, Lübnan üzerinden Akdeniz kıyılarının ele geçirilmesi ve Barzani’nin Akdeniz’e uzanması gerekiyor. Nihayetinde tüm parçalar birleşmesiyle Tevrat’ta geçen Fenike yeniden doğmuş oluyor. ‘Yahudi Kürdistan’ dedikleri işte bu. “

‘FIRAT’IN DOĞUSU BU PROJE İÇİNDE’

“Hani Suriye’de PKK terör örgünün hedefleri sayılırken ‘Kürt Koridoru’ diye medyanın isimlendirdiği bir proje vardı ya, işte o da bu; ‘Bir ucu Akdeniz’de, bir ucu İran’da, diğer ucu Ermenistan’a dayanmış küresel siyasi bir proje. Dolayısıyla Usta’nın ‘İsrail destekli Kürdistan’ dediği yapının başta bir İsrail projesi gibi görülüyor olsa da, bu büyük resme bakıldığında Sevr’e dayandığı için İngiliz, BOP’a dayandığı için bir ABD projesi olduğu ve Tevrat’a dayandığı için de kutsal nitelik taşıyan küresel bir proje olduğunu söyleyebiliriz. “

‘RUSLAR DA ARTIK BU OYUNUN İÇİNDE’

“Rusların neredeyse kalıcı olarak Suriye’de yerleştiği düşünüldüğünde ise artık Rus desteği olmadan bu projenin işletilebilmesinin mümkün olamayacağı anlaşılıyor. Bu durumda tünelin bir ucu ABD-İsrail, diğer ucu Ruslar tarafından tutulmuş olduğu için Türkiye’nin bu üçlü arasında sıkışıp kaldığı da görülebiliyor. Bu da bize Birinci Dünya Savaşını hatırlatıyor. Bir uçta İngiliz diğer uçta Rusların Anadolu’yu işgalini hatırlatıyor. 1917 bolşevik ihtilali olmasaydı başımıza neler gelecekti, onu düşündürüyor.”

‘PKK SURİYE’DE BARZANİ IRAK’TA’

Şimdi bugün tartışılan Fırat’ın doğusu meselesi bu büyük resme eklendiğinde, PKK terör örgütünün siyasi misyonunu Barzani’ye devrettiği, buna karşılık bu örgütün Suriye toprakları Fırat’ın doğusunda silahlı misyon üstlenmiş olduğunu söylemek mümkün. Bu durumda Türkiye’ye karşı konumlanmış bu küresel projenin yine iki ayağı var. Yine biri silahlı biri siyasi ama artık sadece Irak kuzeyinde değil, şimdi hem Irak hem Suriye’de karşımıza çıkıyor.

‘BU BİR İNGİLİZ PROJESİ’

“Suriye’de yaşanan son gelişmelerin ışığında, bu sayılan ayaklara Barzani-PKK’yla birlikte Suriye ve Irak coğrafyasındaki Yezidiler, Nesturiler, 1915 Osmanlı tehciriyle giden Ermeniler, Süryaniler, Keldanilerin de eklenmesi gerekiyor. Çünkü hepsi aynı coğrafyada, üstelik hepsine de -Sevr işgal projesinin bir parçası olarak kendilerine ta yüzyıl öncesi- devlet sözü verilmiş olan etnik kimlikler. Rusya şimdilik resim vermiyor gibi görülse de zamanı geldiğinde onun da bu aile fotoğrafında yer alacağından hiç kuşku yok. “

Bu bize neyi gösterir?

Bu bize projenin ilerleme kaydettiğini, PKK terör örgütünün silahlı misyonunun artık Fırat’ın doğusunda işletileceğini, Barzani’nin siyasi misyonunun ise Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da HDP teşkilatları üzerinden yayılacağını gösterir. Bu noktada son yerel seçim öncesinde TRT’ye çıkarılan 74 askerimizin katili Osman Öcalan’a da siyasi bir misyon verilebilir, ‘barış kardeşlik’ diyerek HDP’nin yerine yeni bir parti kurabilir ya da mevcut teşkilatların başına geçebilir.

Onca suç duyurularına rağmen bu terörist hakkında bir işlem yapılmayışın altında yatan neden belki de budur, kim bilir?

Erdal Sarızeybek
Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ