Reklamlar
Anasayfa » Haber
06 Eylül 2017 ( 514 görüntülenme )

FLAŞ!.. YENİ MÜFREDATA KARŞI KAMPANYA BÜYÜYOR!..

‘Atatürksüz müfredat istemiyoruz’ kampanyası büyüyor


Müfredattan Atatürkçülüğün çıkarılması karşısında umutsuzluğa düşen vatandaşlar, çareyi kampanya başlatmakta buldu. Laik ve bilimsel eğitim isteyenler, change.org'da 'Atatürksüz müfredat istemiyoruz' başlığıyla bir kampanya başladı. Kampanyayı 6 Eylül saat 12:30 itibariyle 11 bin 711 kişi imzaladı.

Yeni eğitim öğretim yılına günler kaldı. Bu eğitim öğretim yılını diğer yıllardan farklı kılan, müfredatın değişmesi. Yeni müfredatta Atatürkçülük ve evrim teorisi çıkarıldı. Bunun üzerine, veliler, öğrenciler ve bilimsel, laik eğitim isteyenler kendilerini ‘Atatürkçüler’ olarak tanımlayan bir grup, change.org’da bir kampanya başlattı.

‘Atatürksüz müfredat istemiyoruz’ başlığıyla imzaya açılan kampanyanın açıklamasında “Atatürkçülük, yalnızca bir ders değil, çağdaş ve aydınlık bir Türkiye demektir. Hazırlanan bu müfredat Laik ve Bilimsel Eğitimi yok etmeyi amaçlamaktadır. İktidar, eğitimi çağdaş değerlerden uzaklaştırarak şimdi de çocuklarımızın geleceğini yok edecektir. Bu ülke, Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’dir ve sonsuza dek böyle kalacaktır” yer aldı.

6 Eylül saat 12:30 itibariyle 11 bin 711 kişi imza attığı kampanya devam ediyor. Toplanan imzalar daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edilecek.
Kaynak: Changeorg/ Sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

HAKİM VE SAVCILARA ŞOK DARBE! Meteorolojiden UYARI! İZMİR'de OHAL YASAĞI! KAÇ KİŞİ SOSYAL YARDIM ALMIŞ... BAKANLIK'TAN ŞOK RAKAM!.. ERDOĞAN SİNYALİ VERDİ... AKP'DE BÜYÜK DEĞİŞİM BAŞLADI... Tüketmeden Önce Bir Kez Daha Düşünün! Erzincan'da DEPREM!.. BAKAN'DAN ÜRETİCİLERE ŞAŞIRTICI AÇIKLAMA!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Olağanüstü Kuzey Kore TOPLANTISI!