Politika
01 Nisan 2017 ( 9524 görüntülenme )

FLAŞ!.. ÜLKÜ HAREKET'TEN MUHTEŞEM ÇIKIŞ!..

ÜLKÜCÜLER: TÜRKÜM DİYEMEYENLERE GEÇİT VERMEYECEĞİZ

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanları referandum çalışmalarına Nevşehir'de devam etti. 

Başkanlık sistemini eleştiren eski Genel Başkan Servet Avcı, "Türk demekten imtina edenlere yeni sistem inşa ettirmemek için yola çıktık" dedi.

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanları, tüm baskı ve engellemelere rağmen referandum çalışmalarına devam ediyor... Genel Başkanların bugünkü durağı Nevşehir oldu. 

Nevşehirlilerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda; Servet Avcı, Azmi Karamahmutoğlu, Atila Kaya, Alişan Satılmış ve Harun Öztürk konuşma yaptı. Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı ve Yeniçağ Gazetesi yazarı Servet Avcı, neden 'hayır' için yola çıktıklarını anlattı.

İşte Avcı'nın açıklamalarından öne çıkanlar:

TÜRKÜM DİYEMEYENLERE GEÇİT VERMEYECEĞİZ"

"Türk milliyetçileri olarak ayağa kalkma gerekçemiz şudur; İktidarın başlangıç günleri liberal desteklidir. Birbirlerini parlattılar. Bugün gelinen noktada Türk milliyetçilerine ihtiyaç duyuldu. 

Kim ihtiyaç duydu? ‘Bizim sayemizde herkes Türk olmaktan kurtuldu’ diyen, Türkçülüğü ayaklar altına alan, Türk kelimesinden utananlar. ‘Ben tek milletim’ diyor. 

Peki nedir bu milletin adı? Bu milletin adını ifade etmekten imtina edenlere yeni sistem inşa ettirmemek için yola çıktık. ‘2 gün konuşurlar, 3. gün susarlar’ diyenlere cevap olarak 3. gün de buradayız 3 bininci gün de burada olacağız. 16 Nisan’da bu sandıklardan ‘hayır’ çıkaracağız".

"TÜRK-ATATÜRK CUMHURİYETİ ÇALINMASIN DİYE YOLA ÇIKTIK"

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Azmi Karamahmutoğlu da 16 Nisan'da yapılacak referandumla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.  

İşte Karamahmutoğlu'nun açıklamaları: Biz içinde doğup büyüdüğümüz Türkiye’yi muhafaza etmek için, çocukluğumuzda kurduğumuz hayallerimiz gerçekleşsin, bize ait olan, bizim olan, milli olan, Türk olan, bu Atatürk Cumhuriyeti bizden çalınmasın diye yollara döküldük."
Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ