Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2395 görüntülenme )

Flaş! Şırnak’ta Askeri Hareketlilik!

Çok sayıda tank, kirpi ve kobra tipi zırhlı araçların...

Cizre, Silopi ile İdil İlçesi’nde operasyonların tamamlanması ardından gözler il merkezi Şırnak’a çevrildi.

İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın, “Yüksekova’da, Şırnak merkezde ve Nusaybin’de bazı mahallelerde yine çukurlar var, bariyerler var.

Aldığımız bilgiler, orada yine bombalama tuzaklarının kurulduğunu gösteriyor.

Dolayısıyla oralarda da o temizlikler yapılacak” sözlerinden sonra, Şırnak’ta operasyon hazırlığı yapıldı. Silopi, Cizre ve İdil ilçelerinden sonra operasyon yapılması beklenen Şırnak il merkezine, kirpi, kobra, zırhlı kepçelerin ve uzun menzilli tankların yer aldığı çok sayıda askeri araç sevk edildi. Yüzlerce hendek ve barikatın bulunduğu Yeşilyurt, Gazipaşa, Cumhuriyet, Dicle, Yeni, Cumhuriyet, İsmet Paşa ve Bahçelievler mahallelerinde güvenlik güçleri zaman zaman operasyonlar yaptı. İl merkezindeki PKK’lı teröriestleri etkisiz hale getirmek ve tüm hendeklerin kapatılması ve barikatların kaldırılması için büyük bir operasyon başlatılması bekleniyor.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Operasyon hazırlıkları göze çarpan Şırnak’ta giriş ve çıkışlarda polis ve askerler konuşlandırıldı. Şırnak’ta Siirt çevre yolu, Uludere çevre yolunda şehre girenler için güvenlik önlemleri artırıldı. Birçok okul ve öğrenci yurduna da asker ve polisler yerleştirildi. Zırhlı araçlarla kontrol noktaları oluşturan güvenlik güçleri, Hakkari, Cizre ve Siirt yönünden gelen araçların kontrollü olarak ilk merkezine girmelerine izin veriyor. Şırnak’ın çevresinde de yoğun güvenlik önlemleri alındı. Cudi, Gabar, Namaz Dağı ve Bestler Dereler bölgesinden PKK’lıların sızabileceği muhtemel noktalar askerler tarafından kontrol ediliyor.(sözcü)
    

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yaşar Nuri Hocaya Büyük Saygısızlık! ŞOK!.. TÜRK OKULUNA SALDIRI! ÖĞRETMEN REHİN!.. Fuat Avni'den Gece Yarısı ALMAN BOMBASI! Hükümet'in Arazi Tahsisine Danıştay Engeli Ülkeyi böldürmeyiz Başkanlığı kabul etmeyiz Ankara Kulislerin'de Konuşulan Hakan Fidan İddiası Rusya'dan ABD'ye TEHDİT gibi Tavsiye! İstanbul Valisi'den ŞAŞIRTICI AÇIKLAMA!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
IŞİD’li Abdullah Abdulaev tutuklandı