Reklamlar
Anasayfa » Haber
20 Mart 2017 ( 4021 görüntülenme )

FLAŞ!.. RUSYA'DAN PKK İDDİASINA JET CEVAP!..

Rusya: ORASI ÜS DEĞİL MERKEZ


Reuters haber ajansı, Rusya'nın PKK'nın Suriye kolu olan YPG ile anlaşma yaparak Suriye'nin kuzeybatısında bir askeri üs kurma kararı aldığı haberini duyurmuştu.  

Konuya ilişkin olarak YPG Sözcüsü Afrin’de “terörle mücadele kapsamında varılan anlaşma uyarınca bir askeri üs kuracağını” açıklamış, bu askeri üste YPG/PYD güçlerine de “modern savaş teknikleri” eğitimi verileceğini söylemişti. 

Bunun üzerine, "Rusya Afrin'de askeri üs kuracak" açıklamasına, Moskova'dan "düzeltme" geldi.
Rusya Savunma Bakanlığı, Türkiye’nin PKK terör örgütünün uzantısı olarak gördüğü PYD/YPG kontrolündeki Afrin bölgesinde açılacak olanın “üs değil”, “Ateşkes izleme merkezi” olacağını bildirdi.

YPG SÖZCÜSÜ “RUSYA İLE ANLAŞTIK"

YPG Sözcüsü öğleden sonra yaptığı açıklamada, Rusya’nın Afrin’de “terörle mücadele kapsamında varılan anlaşma uyarınca bir askeri üs kuracağını” açıklamış, bu askeri üste YPG/PYD güçlerine de “modern savaş teknikleri” eğitimi verileceğini söylemişti.

Rusya’nın Afrin’de kuracağı bu “ateşkesi izleme” merkezi ile, TSK destekli Özgür Suriye Ordusu güçlerinin bu bölgeye yönelik harekata geçme ihtimali azaldı.

Kaynak: Sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

KARAMAN'DA FECİ KAZA... GELEN HABERLER İYİ DEĞİL... Alçaklar! Adana'da Polisimizi Vurdular! Diyarbakır'da HAİN TUZAK! FETÖ Ana Davasında YENİ GELİŞME! Rusya Erdoğan'a Öyle Bir Cevap Verdi ki... GÜNDEM SARSILACAK! ANKARA VALİLİĞİ'NDEN KAMUOYUNA ÖNEMLİ DUYURU!.. VE İSRAİL SONUNDA FENA DÖKÜLDÜ... Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu'ndan HÜKÜMETE ZOR SORU!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
KORAY AYDIN'DAN CANLI YAYINDA MUHTEŞEM MESAJ!..