Reklamlar
Anasayfa » Haber
20 Mart 2017 ( 4015 görüntülenme )

FLAŞ!.. RUSYA'DAN PKK İDDİASINA JET CEVAP!..

Rusya: ORASI ÜS DEĞİL MERKEZ


Reuters haber ajansı, Rusya'nın PKK'nın Suriye kolu olan YPG ile anlaşma yaparak Suriye'nin kuzeybatısında bir askeri üs kurma kararı aldığı haberini duyurmuştu.  

Konuya ilişkin olarak YPG Sözcüsü Afrin’de “terörle mücadele kapsamında varılan anlaşma uyarınca bir askeri üs kuracağını” açıklamış, bu askeri üste YPG/PYD güçlerine de “modern savaş teknikleri” eğitimi verileceğini söylemişti. 

Bunun üzerine, "Rusya Afrin'de askeri üs kuracak" açıklamasına, Moskova'dan "düzeltme" geldi.
Rusya Savunma Bakanlığı, Türkiye’nin PKK terör örgütünün uzantısı olarak gördüğü PYD/YPG kontrolündeki Afrin bölgesinde açılacak olanın “üs değil”, “Ateşkes izleme merkezi” olacağını bildirdi.

YPG SÖZCÜSÜ “RUSYA İLE ANLAŞTIK"

YPG Sözcüsü öğleden sonra yaptığı açıklamada, Rusya’nın Afrin’de “terörle mücadele kapsamında varılan anlaşma uyarınca bir askeri üs kuracağını” açıklamış, bu askeri üste YPG/PYD güçlerine de “modern savaş teknikleri” eğitimi verileceğini söylemişti.

Rusya’nın Afrin’de kuracağı bu “ateşkesi izleme” merkezi ile, TSK destekli Özgür Suriye Ordusu güçlerinin bu bölgeye yönelik harekata geçme ihtimali azaldı.

Kaynak: Sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dolar ve Euro'da SON DURUM! Fuat Avni, Tayyip'in En Büyük Korkusunu Böyle Yazdı Emekli emniyet müdürü yol kenarında ölü bulundu! Bak şu işe!.. SULAMA YÜZÜNDEN BİRBİRİMİZİ VURDUK: 2 ÖLÜ... TROİD Endişeniz Varsa Eğer, Bu Haber Sizin İçin... Şok! AKP Hükümeti'den Özel Fişleme! ADALET YÜRÜYÜŞÇÜLERİNE DÜZCEDE ÇİRKİN TAVIR!.. "Bir Evim Bile Yok" Diyorsanız Eğer...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Bakanlıktan Bayram İçin İLGİNÇ KARAR!..