Reklamlar
Anasayfa » Haber
20 Mart 2017 ( 4004 görüntülenme )

FLAŞ!.. RUSYA'DAN PKK İDDİASINA JET CEVAP!..

Rusya: ORASI ÜS DEĞİL MERKEZ


Reuters haber ajansı, Rusya'nın PKK'nın Suriye kolu olan YPG ile anlaşma yaparak Suriye'nin kuzeybatısında bir askeri üs kurma kararı aldığı haberini duyurmuştu.  

Konuya ilişkin olarak YPG Sözcüsü Afrin’de “terörle mücadele kapsamında varılan anlaşma uyarınca bir askeri üs kuracağını” açıklamış, bu askeri üste YPG/PYD güçlerine de “modern savaş teknikleri” eğitimi verileceğini söylemişti. 

Bunun üzerine, "Rusya Afrin'de askeri üs kuracak" açıklamasına, Moskova'dan "düzeltme" geldi.
Rusya Savunma Bakanlığı, Türkiye’nin PKK terör örgütünün uzantısı olarak gördüğü PYD/YPG kontrolündeki Afrin bölgesinde açılacak olanın “üs değil”, “Ateşkes izleme merkezi” olacağını bildirdi.

YPG SÖZCÜSÜ “RUSYA İLE ANLAŞTIK"

YPG Sözcüsü öğleden sonra yaptığı açıklamada, Rusya’nın Afrin’de “terörle mücadele kapsamında varılan anlaşma uyarınca bir askeri üs kuracağını” açıklamış, bu askeri üste YPG/PYD güçlerine de “modern savaş teknikleri” eğitimi verileceğini söylemişti.

Rusya’nın Afrin’de kuracağı bu “ateşkesi izleme” merkezi ile, TSK destekli Özgür Suriye Ordusu güçlerinin bu bölgeye yönelik harekata geçme ihtimali azaldı.

Kaynak: Sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türk tankları Suriye’de “Kürt köyünü vurdu” iddiası! Bahçeli'den çok konuşulacak seçim tahmini... ÖZDAĞ'DAN FLAŞ REFERANDUM TESPİTİ!.. ÇEK Piyasasında SON DURUM! Arap Birliği'den Türkiye Hamlesi! FLAŞ! BİN YIL SONRA İLK KEZ BİR ARAYA GELDİLER! KOD ADI: KÜBA! Suriye'den Büyük Hamle: RUS ORDUSU... Danıştay’dan Cumhurbaşkanlığı Sarayı Arazisiyle İlgili Karar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Rus Büyükelçi Suikastinde Flaş Gelişme!