12146 görüntülenme23 Nisan 2019
YIL 2007, BUNDAN 12 YIL ÖNCESİ...

Erdal Sarızeybek, HDP terör örgütüdür, yargılanmalıdır deyince Orhan Miroğlu'nun çılgına dönüp canlı yayını terk etmeye hazırlandığı o an...

ŞİMDİ YIL 2019... 12 YIL SONRASI...
ERDOĞAN MECLİS SALONUNU TERK ETTİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İstiklal Marşı'nı söylemeyenleri, Mehmetçiği şehit edenleri, onlarla omuz omuza olanları dinleyelim mi?" dedi.

TBMM Genel Kurulu'nun 23 Nisan özel oturumunda kürsüye HDP Eş Başkanı Pervin Buldan çıkınca Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler salonu terk etti. Buldan'ın konuşması sırasında Cumhurbaşkanlığı locası boştu.

Erdoğan ayrıca, meclis çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada "İstiklal Marşı'nı söylemeyenleri, Mehmetçiği şehit edenleri, onlarla omuz omuza olanları dinleyelim mi?" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN: ‘MECLİS’TE PKK’NIN UZANTILARI VAR’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HDP'nin Meclis çalışmalarına katılmama kararına ilişkin olarak, "Terör örgütü PKK'ya destek veren milletvekilleri de böyle bir konudur. PKK'nın parlamentodaki uzantıları var.

SOYLU: ‘HDP DİYE BİR SİYASİ PARTİ YOKTUR’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 'Bana kimse Demirtaş ziyaretini izah edemez. HDP diye bir siyasi parti yoktur. PKK'nın bir siyasi kolu vardır' dedi.

Soylu sözlerine devamla ‘HDP diye bir siyasi parti yoktur. PKK'nın bir siyasi kolu vardır. Bir tekinin, bir tek milletvekilinin kendi adına özgür iradesi söz konusu değildir, olamaz böyle bir şey. Demirtaş ile verilen mesaj PKK'ya verilmiştir.'' Diye konuştu.

Yukarıda dinlediğiniz bu sözler 2018’te söylendi… Şimdi yıl 2008…

SARIZEYBEK: DEP HEP HADEP DTP SİYASİ PARTİ DEĞİLDİR

Erdal Sarızeybek, Show Tv canlı yayınında Orhan Miroğlu’nu ağır eleştirdi. Sarızeybek, “kimse kendini kandırmasın, DTP siyasi parti değil, terör örgütüdür, terör örgütünün siyasi kanadıdır” dedi.

PKK terörüne, AB ülkelerinin siyasi destek verdiğini kaydeden Sarızeybek, şunları söyledi:

'ÖRGÜT BELLİ YERİ BELLİ İNİ BELLİ'

“PKK’nın para kasası İsviçre’de, kampları Irak’ta. ABD, PKK’lıları Irak’ta koruyor ve kolluyor. İsrail ajanları PKK’lılara eğitim veriyor. Tüm bunlara rağmen siyaset PKK ve DTP’yi görmezden geliyor. İmralı’daki hain, yattığı yerden PKK’yı yönetiyor. Terörle anlaşma olmaz. Bir yanda terör örgütü ortalıkta cirit atıyor, öte yandan aydınlarımız hapse atılıyor. Teröre çözüm bu mu? Kendi karakollarımızı bile koruyamaz hale düştük. Bu mu açılım? Bu mu çözüm?”

Topraklarının bir bölümünde güvenlik sağlanamayan bir ülkede demokrasi ve insan hakkının olmayacağını belirten Erdal Sarızeybek, şöyle konuştu:

`BÖLGEDE HALK PKK’DAN KORKUYOR’

“Güvenliği sağlayamadığımız için, Güneydoğu’daki vatandaşlarımızın çocuklarını kaçırıp, terörist yapan ve orada yaşayan Kürt kökenli vatandaşlarımızı baskı ve zulümle korkutarak sindiren terör örgütüne karşı etkin rol oynayamayız. Halk o bölgelerde PKK’dan korkuyor. Korktuğu için de PKK ne derse onu yapmak zorunda kalıyor. Eğer bugün devlet Güneydoğu da güvenliği sağlayacak olursa iddia ediyorum; DEP, HADEP, DEHAP ve şimdi de DTP olan siyasi oluşumun ilk seçimlerde alacağı oy 1000’i geçmeyecektir.”

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ