Reklamlar
Anasayfa » Haber
21 Haziran 2017 ( 1789 görüntülenme )

FLAŞ!.. ÖĞRENCİLER REKTÖRE RESTİ ÇEKTİ!...

Boğaziçi Üniversitesi Mezuniyet Töreni’nde ‘Kayyum’ Rektör’e protesto


Geçtiğimiz yıl rektör ataması ve protestolarla gündeme gelen Boğaziçi Üniversitesi'nde, mezuniyet törenine de öğrencilerin tepkisi damga vurdu. Rektör Mehmed Özkan konuşma yaptığı sırada öğrenciler kürsüye sırtını döndü.

Boğaziçi Üniversitesi’nde yapılan mezuniyet töreninde, Prof. Dr. Mehmed Özkan sahneye çıktığı sırada kürsüye sırtını dönen öğrenciler, alkışlarla üniversite yönetimini protesto etti.

Rektör Özkan, Cumhurbaşkanlığı tarafından Boğaziçi Üniversitesi’ne atanmıştı. Özkan, Rektörlük seçimlerinde aday değildi. Rektörlük seçimlerinde en çok oyu alan Gülay Barbarosoğlu’nun atanmamasına öğrenciler ve akademisyenler tepki göstermişti.

AÇLIK GREVİNDEKİ EĞİTİMCİLERE DESTEK

Öğrencilerin törenin yapıldığı alanda taşıdığı pankartlarda da çeşitli siyasi mesajlar verildi.

Törende, açlık grevindeki eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek amacıyla öğrenciler pankart açtı.
basliksiz-2
Kaynak: Sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Belediye Eş Başkanı Ve Yardımcısı Gözaltında ABD'DEN ŞOK AÇIKLAMA! Sınırda Muhalifler Ağır Silahlarla Çatışıyor! CHP'den seçim atağı; ön seçim... Bakan Ağbal'dan Vergi Yapılandırmasıyla ilgili Son Dakika Açıklaması! Ünlü işadamı Gözaltında! Firari 'Dubai Savcısı'na Mahkemeden Bir Şok Daha! Dikkat!.. KUZEY KORE'DEN ABD'YE YAKIN TARİHİN EN AĞIR TEHDİDİ!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Emniyet’te 15 Ağustos Alarmı !!!