Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2562 görüntülenme )

FLAŞ! MHP GENEL MERKEZİ'NDEN KURULTAY AÇIKLAMASI!

İlk adımda iyi haber!
MHP: MAHKEMEYE GİTMEYECEĞİZ
 
Tüzük kurultayında yeterli delege sayısına ulaşılması genel merkezde deprem etkisi yarattı.
 
MHP Genel Merkez avukatı Yücel Bulut, Twitter’dan yaptığı açıklamada olağanüstü genel kurula ilişkin olarak yargı yoluna başvurmayacaklarını açıkladı.
 
Genel Merkez ile parti içi muhalefetin hukuk mücadelesine neden olan olağanüstü tüzük kurultayı dün gerçekleştirildi.
 
Tüzükte bulunan genel başkanlık seçiminin olağanüstü kongrelerde yapılamayacağına yönelik hükmünün değiştirilmesi için düzenlenen kurultay, Büyük Anadolu Oteli’nde yapıldı.
 
Bir önergeyle kurultayın toplanma amacı olan tüzüğün olağanüstü kurultaylarda genel başkan seçmesine izin veren hükmünün yanı sıra 13 değişiklik daha yapıldı.
 
“10 Temmuz'da seçimli genel başkanlık kurultayı yapılacak”
 
Bu değişiklikle 7 Haziran’dan bugüne kadar gelen disiplin cezaları ve genel başkan seçimli olağanüstü kurultaya kadar gelebilecek disiplin cezaları da affedildi. Genel Merkez’in belirlediği 10 Temmuz’da seçimli genel başkanlık kurultayı yapılması kararlaştırıldı.
 
Bu tarihte yapılamaması halinde de 17 Temmuz’da ayrı bir kurultay toplanması kararı verildi. Ancak bu kez Genel Merkez devre dışı bırakılarak, kurultayı organize etmek üzere Musavat Dervişoğlu, eski Hatay Milletvekili Şefik Çirkin ve Eski MHP Tokat İl Başkanı Fatih Demirkol’un asil, 3 kişinin de yedek olarak yer aldığı altı kişilik bir komite oluşturuldu. Tüzükte yapılan değişiklik önergeleri oybirliği ile kabul edildi.
 
MHP Genel Merkez avukatı Yücel Bulut, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “ MHP Genel Merkezi; 19 Haziran 2016 tarihli ‘olağanüstü genel kurula’ ilişkin olarak yargı yoluna başvurmayacaktır!” ifadesini kullandı(Yeniçağ).
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ