Reklamlar
Anasayfa » Haber
06 Eylül 2017 ( 976 görüntülenme )

FLAŞ!.. MHP'DEN AKP'YE ŞAKA GİBİ TEPKİ!..

AKÇAY: ATATÜRK MÜFREDATTA YER ALMALIDIR

MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, yeni eğitim öğretim döneminde bazı ders kitaplarından Atatürk ile ilgili içeriklerin çıkarıldığını hatırlatarak 'Türk milletinin birliğini, bütünlüğünü temsil eden ulu önderin halkın bütününe daha fazla anlatılması gerektiğini' söyledi.

MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Akhisar'da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yeni müfredata göre 5. sınıf öğrencilerin okuyacağı Sosyal Bilimler kitabından Atatürk kısmını çıkardığını belirten Akçay şunları ifade etti:

"5'NCİ SINIFLARDA ATATÜRK MÜFREDATTAN NEDEN ÇIKARILDI"

"Yeni ders yılında 5'inci sınıflarda okutulacak Sosyal Bilgiler ders kitabında Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün olmadığını gördük.
Fakat 6, 7 ve 8. sınıflardaki Atatürk ile İlke ve İnkılapları aynı şekilde kalmaktadır. Mustafa Kemal Atatürk bilhassa bugünlerde çocuklarımıza, gençlerimize çok daha ayrıntılı bir milli şuurla öğretmemiz gereken en önemli milli değerlerimizin başında gelmelidir. Atatürk, her türlü tartışmadan ve spekülasyondan uzak tutulmalıdır. "

"NEDEN KURTULUŞ SAVAŞI DETAYLI VERİLMEDİ"

Ders kitaplarında Sivas, Erzurum, Alaşehir, Balıkesir ve Nazilli Kongresi gibi kongrelerin de ayrıntılı olarak yer almasında biz fayda görüyoruz. Bilhassa 15 Temmuz 2016'daki hain FETÖ darbe girişimi, girişime gelen süreç, o günden bugüne yaşadıklarımız ve ülkemizin içinde bulunduğu siyasi ortamı değerlendirdiğimizde sadece çocuklara ve gençlerimize değil her kesime Türk milletinin birliğini, bütünlüğünü, varlığını temsil eden büyük bir değer olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü daha iyi anlatmalıyız. "

"ATATÜRK VE KURUTULUŞ SAVAŞI HER YERDE ANLATILMALI"

"Bu sadece okullarda ders programları ile değil her alanda üniversitelerimizde, medyada çeşitli meslek odaları ve sivil toplum kuruluşları olarak bütün insanlarımıza yeniden hatırlatılmalıdır."

Kaynak: Sputnik News

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bakan'dan İtiraf! ŞOK!.. CUMHURİYET DAVASI'NDA İNANILMAZ OLAY!.. YA TÜRKİYE CAYARSA DEDİLER... Ve Bakınız Ne Yaptılar... Son Dakika... İRAN TÜRKİYE'Yİ SORUMLU TUTTU!.. TEHDİT DOLU AÇIKLAMA!.. ŞOK!.. ÇAVUŞOĞLU'ndan YUNAN İŞGALİNE CAN SIKICI CEVAP!.. Dikkat!.. İTİRAZ SÜRESİ KISALTILDI!.. YSK'YA BAŞVURU İÇİN İŞTE DİLEKÇE!.. Erdoğan Onayladı! Manisa'da Tugay Komutanı Görevden Alındı!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Son dakika... MEMUR SEN'DEN HÜKÜMETE TEPKİ!..