Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2497 görüntülenme )

Flaş! MHP'de Kurultay Tarihi Belli Oldu!

Çağrı heyeti açıkladı.

MHP'de olağanüstü kurultay, 15 Mayıs 2016 Pazar günü yapılacak.

MHP Çağrı Heyeti üyeleri Ali Sağır, Ayhan Erel ve Mehmet Bilgiç, dün gerçekleştirdikleri ve yaklaşık 10 saat süren toplantının ardından aldıkları kararlara ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin 8 Nisan'daki ilamı gereğince, Milliyetçi Hareket Partisi Olağanüstü Büyük Kongresi'nin toplantıya çağrılması ve gerekli işlemlerin icrası hususunda kendilerine Çağrı Heyeti sıfatıyla yetki verildiğini anımsatan Sağır, Erel ve Bilgiç, şunları ifade etti:

"Söz konusu kararın verdiği yetki ile MHP Parti Tüzüğü'nün ilgili hükümleri gereği olağanüstü büyük kongrenin yerine getirilmesi amacıyla gerekli iş ve işlemler başlatılmıştır. Süreç, Çağrı Heyeti sıfatıyla tarafımızca yürütülecek olup, ilk olağanüstü toplantının 15 Mayıs 2016 tarihi saat 10.00'da, gerekli çoğunluğun sağlanamaması halinde ise ikinci olağanüstü genel kurul toplantısının aynı yerde ve saat 10.00'da, 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılacağı hususunda karar alınmıştır."

Açıklamada, kongrenin yeri ile ilgili kamuoyunun bilahare bilgilendirileceğine işaret edilerek, kongre süreci ile ilgili başkaca açıklama ve ifadelere itibar edilmemesi istendi.(cnnturk)

 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Teröristler Habur Karayolunu Kesti! Şok! Ankara'daki Olayı Putin Açıkladı! Rusya'dan Ağır Silah Sevkiyatı Başladı! MHP'den flaş açıklama: Önce Yüce Divan! Cenevre Müzakerelerini Boykot Ederiz ŞOK! Bu Haber Doğruysa Eğer, BU İŞ ANAYASAL MEŞRU MÜDAFAA'YA GİDER! TBMM'de kavga: 5 milletvekili yaralı İşte G 20'nin 9 Maddesi

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ŞOK!.. DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN ORTALIĞI KARIŞTIRACAK AÇIKLAMA!