Reklamlar
Anasayfa » Haber
06 Eylül 2017 ( 385 görüntülenme )

FLAŞ!.. KOLTUĞU NE ZAMAN BIRAKACAĞINI AÇIKLADI!..

Mesud Barzani, “Bağımsızlığı elde ettiğimiz an görevim tamamlanıyor” dedi.

Al Arabia’ya röportaj veren Mesud Barzani, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Barzani, “Irak’la modern, demokratik ve federal bir devlet kurulması üzerine anlaşmıştık ancak mevcut durumda dini ve belli bir grubun üzerine kurulmuş bir devlette yaşıyoruz” dedi.

ALTERNATİF VERİN


25 Eylül’de Kürdistan Bölgesi’nde yapılacak olan bağımsızlık referandumuna ilişkin de konuşan Barzani, şunları söyledi: “Birlikte yaşamak adına çok çaba sarfettik. Olmayınca referandum kararı kaldık. Bizden referandumu ertelememizi talep ediyorlar. Biz de, ‘Biz de alternatif verin’ diyoruz.”

"BAĞIMSIZ DEVLET KURULUNCA KOLTUĞU BIRAKACAĞIM"

Barzani, “Tek amacım halkımın bağımsızlığını kazanması. Bu amacıma ulaştığım an görevim tamamlanmış olacak” diye konuştu.

Mesud Barzani, 25 Eylül’de referaduma gitme kararını almıştı. Barzani, geçen Çarşamba akademisyen ve öğrencilerle yaptığı toplantıda referandumun ertelenmeyeceğini ve zamanında yapılacağını açıklamıştı.

Kaynak: Rudav/ Erbil

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BÜYÜKERŞEN'E SALDIRI!... RESMİ AÇIKLAMA... FLAŞ!.. İRAN'dan YENİ FÜZE!.. Rusya ve Çin'den KRİTİK KARAR! ŞOK!.. FETÖCÜ DEDİLER... POLİS ÇEKTİ KENDİNİ VURDU!.. HDP'li VEKİLİN MİLLETVEKİLLİĞİ DÜŞÜRÜLDÜ! TRT'DE İKİNCİ DEPREM! AKP'li BAKAN'dan Müsteşara ŞOK TEHDİT! ABD SAVCILIĞI AÇIKLADI... ÇAĞLAYAN 55 YIL HAPİSLE YARGILANACAK!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Erdoğan'dan CHP'ye Suç Duyurusu!