Genel
05 Haziran 2017 ( 3663 görüntülenme )

FLAŞ!.. KATAR KRİZiNDE ARABULUCU BAKIN KİM OLMUŞ!..

NUMAN KURTULMUŞ:


(KATAR KRİZİ) "SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ BİR ÇOK ÜLKE İLE İKİLİ TELEFON GÖRÜŞMESİ YAPARAK SORUNUN ÇÖZÜLMESİ İÇİN AKTİF BİR ŞEKİLDE SÜRECE DAHİL OLMUŞTUR"

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş Bakanlar Kurulu sonrasında basın açıklaması yaparak gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

(KATAR KRİZİ) CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN TELEFON TRAFİĞİ

"Katar krizine" ilişkin Kurtulmuş,

"KRİZİ DİPLOMASİ İLE ÇÖZECEĞİZ"

 "Öncelikle şunu ifade etmek isteriz. Ortadoğu yeterince karışık. Ciddi manada siyasi istikrarsızlığın yaşandığı bir dönemden geçiyoruz. Ortadoğu artık yeni bir krizi kaldıracak noktada değildir. Yeni ve büyük bir krizin ortaya çıkmaması için aklı selimle hareket etmelerini temenni ederiz. Türkiye olarak Katarla da diplomasi kanallarını açık tutularak, diplomasiyle çözüm bulunması kanaatindeyiz. Diplomasi yolu ile bir çözüm bulunması önemli." 

"ERDOĞAN SÜRECE AKTİF OLARAK DAHİL OLMUŞTUR"

"Sayın Cumhurbaşkanımız İslam İşbirliği Teşkilatı'nın dönem başkanlığı sıfatı ile de bugün de başlamıştır. Çok sayıda devlet ve hükümet başkanı ile bir kısmı İslam ülkesi bir kısmı batı ülkesi ile ikili telefon görüşmesi yaparak sorunun çözülmesi için aktif bir şekilde sürece dahil olmuştur. Önemli bir kriz gibi görünüyor. Bunun daha fazla büyümeden çözülmesi gerekir. Türkiye olarak üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getireceğiz. Asıl olan diplomasi kanallarının açık tutulması. Katar ile irtibatlı olarak diplomasi kanallarının açık tutulmasına gayret sarf ediyoruz" diye konuştu.

Kaynak: DHA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ