Reklamlar
Anasayfa » Haber
17 Haziran 2017 ( 534 görüntülenme )

FLAŞ!.. KATAR KESENİN AĞZINI AÇTI!..

Katar'dan dev bir anlaşma daha


Katar Gaz Şirketi'nin (Qatargas), Avrupalı enerji şirketi Royal Dutch Shell ile alım-satım anlaşması imzaladı.


Katar Gaz Şirketi'nin (Qatargas), Avrupalı enerji şirketi Royal Dutch Shell ile alım-satım anlaşması imzaladığı, bu anlaşma kapsamında Katar Gaz Şirketi'nin Shell'e beş yıl boyunca her yıl 1,1 milyon ton sıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) ihraç edeceği bildirildi.

Katar Petrol Şirketi CEO'su ve Katar Gaz Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Saad Şeride el-Kabi, Katar resmi haber ajansı QNA'da yer alan yazılı açıklamasında, "yeni anlaşmanın enerji alanında dünya çapında uluslararası en büyük şirketlerden biri olan Shell ile ilişkilerin güçlenmesine katkı sağlayacağını" belirtti.

Shell ile gelecek yıllarda büyük çaplı çalışmalar yapmayı umduğunu dile getiren Al Sani, bu anlaşma ile Katar Gaz Şirketi'nin İngiltere ve Avrupa'da Shell ile anlaşmalı çalışanlar listesine dahil olabileceğini kaydetti.

Al Sani, Katar Gaz'ın talep edilen miktarda sıvılaştırılmış doğalgazı Shell'in abonelerine ulaştırma esnekliğine de sahip olduğunu ifade etti.

Anlaşmanın Ocak 2019'da yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Kaynak: Hürriyet

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Genelkurmay’dan ŞAŞIRTICI GÖRÜNTÜLER!.. Türk oyuncu ABD'de tutuklandı! Akdeniz’de DEPREM! Turgutlu Kaymakamından Tepki Çeken Sözler Adana'da IŞİD'e DARBE! İstanbul Valisinden Bilal'e Büyük Kıyak Uluslararası Af Örgütü'nün Türkiye Başkanı'na FETÖ ŞOKU! Bahçeli'nin Dava Arkadaşı Sonunda İsyan Etti!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Kapatılan Üniversiteler İçin RESMİ AÇIKLAMA