Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2445 görüntülenme )

Flaş! İsrail'den Suriye Atağı!

Ortadoğu'da Putin yükseliyor...
İsrail'in Maariv gazetesi, İsrail ve Suriye'nin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in aracılığıyla bir barış anlaşması imzalayabileceğini yazdı.
Gazetede Avi Bniyahu imzasıyla yayınlanan yazıda, İsrail'in, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'la eskiye göre daha elverişli koşullarda, yani 'Golan Tepeleri'ni hemen elden çıkarmadan' anlaşmaya varabileceği savunuldu.

'' Böyle bir anlaşma Esad için yararlı olur. Zira kendisinin uluslararası statüsünün güçlenmesine gereksinimi var'' diye yazan Bniyahu, ''Nitekim bu anlaşma, 'barış yapıcı' olmak ve belki de Nobel Barış Ödülü almak isteyen Putin için de yararlı olur'' ifadelerini kullandı.
'PUTİN ORTADOĞU'DA BASKIN BİR LİDER HALİNE GELİYOR'
Yazının diğer öne çıkan bölümleri ise şöyle:
"Öyle ya da böyle İsrail'in, ABD ile olan ilişkilerine zarar vermeden, Rusya ile olan ilişkilerini güçlendirmesi gerekiyor. Putin ise Ortadoğu'da baskın bir lider haline geliyor. Nitekim buraya (Ortadoğu'ya) uzun süreliğine geldi. Putin'in amacı ise yalnızca Esad rejimini kurtarmak değil. Rusya'nın enerji sektörünün, Suriye ve Lübnan kıyılarındaki yeni petrol ve doğalgaz yataklarına ciddi anlamda gereksinimi var."(Sputnik)Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TÜSİAD'dan OHAL UYARISI!.. Kalp Sağlığı İle İlgili Doğru Sanılan 8 ÖNEMLİ YANLIŞİ Dolarda Tırmanış Devam Ediyor! CHP'li Vekil'den Bahçeli'ye Ağır İtham! PKK'nın Düğüm Noktası! Güneydoğu’da özerklik provası MÜJDAT GEZEN'E KUZU'DAN ŞOK DAVA!.. O TV Kanalı Yayın Hayatına Son Verdi!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ALLAH KAHRETSN!.. HAKKARİ'DEN GELEN HABER AĞIR!..