Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2393 görüntülenme )

FLAŞ! İran'dan ABD'ye Misilleme!

Bunları almamızın bir anlamı yok!

İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in Amerikan menşeli tüketim mallarının ithalatını eleştirmesinin ardından İran, ABD'den otomobil ithalatını yasakladı.

İran Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanlığı, ABD'den yapılacak otomobil ithalatı lisanslarının iptal edildiğini bildirdi. Kararın, Amerikan menşeli tüm otomobilleri kapsadığını kaydedildi.

Yasak kararı, Ayetullah Hamaney'in ABD markalı tüketim mallarının İran'a girişini eleştiren konuşmasının ardından geldi.

Ataullah Hamaney, geçen hafta yaptığı bir konuşmada, " Amerikan otomobillerinin İran'a gelmesinde gerek yok. Amerikalılar kendi ürettiklerin arabaları aşırı yakıt tükettiği ve hantal olduğundan kullanmıyor. Şimdi bizim gelip de iflasa yüz tutmuş falanca Amerikan fabrikasından otomobil almamızın bir anlamı yok " diyerek eleştiride bulunmuştu.

Kararın, İran'dan birçok sipariş talebi alan başta Amerikan Chevrolet markasını etkileyeceğini değerlendiriliyor.

ABD Yüksek Mahkemesi, çeşitli terör saldırılarında hayatını kaybedenlerin ailelerine ödenmesi için geçen ay İran'ın ABD'deki yaklaşık 2 milyar dolar değerindeki malvarlığına el koymuş, olay iki ülke arsında büyük bir gerilime neden olmuştu.
 

 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dikkat! ABD'den Şok Açıklama! ŞOK!.. SONUNDA THY BAKIN NE HALE DÜŞTÜ... FLAŞ!.. AKŞENER SON KAMUOYU ANKETİNİ AÇIKLADI! İŞTE SONUÇ!.. PKK'nın Keşif Timi Bakın Kimler Çıktı! Hainlere Ağır Darbe: 18 PKK'lı Öldürüldü! Bu ne alçaklık! AKP GÖZYUMDU, TERÖRİSTLER ASKERİMİZİ VURDU! Nevzat Yalçıntaş’tan Erdoğan’a Eleştiri Şok! Bir Kriz Daha!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İlginç... ARAŞTIRMAYA SORUŞTURMA GELDİ!