14176 görüntülenme26 Şubat 2017
CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce Bursa mitinginde referandumda neden hayır oyu verilmesi gerektiğini çarpıcı örnekler vererek açıkladı. 

İnce’nin konuşmasından satır başları…

“TAM DÜŞÜK PROFİLLİ BAŞBAKAN BÖYLE BİR ŞEY”

Çanakkale geçilmez diyorlar bakın geçtik diyor. Onu da yanlış anlamış. Çanakkale geçilmez diye sana demediler Yıldırım. İngilizlere İtalyanlara… dediler. Tam düşük profilli Başbakan böyle bir şey…

SİZ TERÖRİST MİSİNİZ? BUNU DİYENLERE 10 MİSLİ İLE İADE EDİYORUM
Siz PKK’lı mısınız. Terörist misiniz, FETÖcü müsünüz. Hayır. O zaman bunları 10 misli ile iade ediyorum kendilerine.

Apo seni kandıracak, FETÖ seni kandıracak, Kandil seni kandıracak, Mavi Marmara’dakiler seni kandıracak. Yahu ilkokul mezunu FETO seni kandırıyorsa, Obama sana kimbilir neler yapmıştır!

Bir tek yerde çıkmıyor. FETÖCÜ çıkmayan bir yer var. TBMM. Şöyle bylock kullanan milletvekillerini görmek istemez misiniz. Bu sistem ikinci adamı Başbakanı da yok ediyor. Parişahın bile veziri var. Sadrazamı var.

18 Madde bu. Herkese anlatın
Yargı bağımsızdır maddesi. Şimdi ne oluyor bu madde. Yargı hem bağımsızdır hem tarafsızdı oluyor. Hayır efendim. Yargı cumhuriyeten yana insan haklarından yana taraflıdır.

Milletvekili sayısı 550. Kaça çıkıyor Milletvekili 600.
ABD’nin nüfusu 300 milyon, vekil sayısı 435. Hemen hemen Türkiye’nin 4 katı. Türkiye’yi yapacağız 600.
Rusya fededasyonunda nüfus 150 milyon, vekil sayısı 450. Bize 600 değil 300 yeter, 300 yeter. Onun için hayır diyoruz

Gensoruyu kaldırıyor. Gensorunu nedir. Yarının bir fazlası yani 276’ı buldun mu düşürürsün. Sözlü soruyu kaldırıyor. Milletvekinin bakana soru sormasını engelliyorsun. Peki sen vekile nasıl soru soracaksın. Ben bakana soramazsam sen de bana soramazsın. O yüzden hayır diyoruz.

Partili cumhurbaşkanı olacakmış. Bursaspor FB maçı var. Hakem FB’Lİ, yan hakem, futbolcu FB’li. Bursaspor bu maçı kazanabilir mi? 80 milyonun parası ile oluşan bir bütçemiz var bizim. Bu hazineyi bir kişiye emanet eder misiniz. şimdi bir kişiye veriyorlar. Apartman seçiminde bile bir kişiye yönetimi vermiyorsunuz. 80 milyon ülkeyi asla bir kişile teslim etmeyiz. Asla

Azerbaycan’da Aliyev karısını başkan yardımcısı atayınca ilk kutlayan Enerji Bakanı oldu. Damat damat. Niye kutladı. Komşuda pişer bize de düşer diye kutladı.
OHAL’de ne yapabilir. Malınızı mülkünüzü elinden alabilir. Ülkücü kardeşlerime sesleniyor. Özerklik verebelir. Haberiniz olsun diyorum

AKP’ye üyeyim benim malıma mülküme neden el koysun.
CHP’liler korksun diyebilir bir AKP li vatandaş. Öyle deme….FETÖCÜlerde bir zamanlar kardeşiydi. Bülent Arıç da bir zamanlar kardeşiydi. Davutoğlu da, Esad da kardeşiydi. Kime kardeşim diyorsa o iflah olmuyor zaten!

Sandık milletten, seçim milletten. Bas hayıra kurtul bu illetten diyeceksiniz. İki renk çıkacak karışınıza. Bir yanda beyaz, bir yanda kahverengi. Beyaza bakacaksın, demokrasiye kefen giydiriyorlar diyeceksin geçeceksin kahverengine, hayıra basacaksın. Toprağın rengine, Çukurova’yı düşüneceksin. Basacaksın.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ