Reklamlar
Anasayfa » Haber
13 Eylül 2017 ( 4178 görüntülenme )

FLAŞ!. İLK KEZ KAMUOYU ANKET SONUÇLARI AÇIKLANDI... İŞTE AKŞENER!..

AKŞENER %21"


Objektif Araştırma şirketi anketinde ilk defa Meral Akşener’in kuracağı partiye yer verdi.
Anket sonuçlarına göre yeni parti Meclis’teki aritmetiği baştan aşağı değiştirirken, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin de çarpıcı sonuçlar çıkıyor.

Objektif Araştırma şirketi ilk defa yer vererek anket çalışmasının sonuçlarını açıkladı. 
Objektif Araştırma şirketinin 2 Eylül ile 10 Eylül arasında yüz yüze 4332 kişiyle yaptığı mülakatta ilginç sonuçlar ortaya çıktı.

Meral Akşener'in kuracağı yeni partiyle gerçekleşecek bir seçimde ise sonuçlar şöyle; AKP yüzde 27.3, CHP yüzde 16, Akşener yüzde 14.4, HDP yüzde 6.9, MHP yüzde 2.7 ve diğer partiler yüzde 1.1 oranında oy alıyor. Kararsız seçmen bu çalışmada yüzde 15, “oy kullanmam” diyen seçmen ise yüzde 16.6 oranında çıkıyor.

AKŞENER% 21

Kararsızlar dağıtıldıktan sonra ise AKP yüzde 39.9, CHP yüzde 23.4, Akşener yüzde 21, HDP yüzde 10.1, MHP yüzde 4 ve diğer partiler yüzde 1.6 oranında oy alıyorlar.

Bu seçim sonuçlarına göre Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki milletvekili dağılım tablosu da şu şekilde oluşuyor: AKP 280; CHP 140, Akşener 130, HDP 50.
aksenerli-kararsizlar
Kaynak: Sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Aykut Erdoğdu ekonomide öyle rakamlar açıkladı ki... BEŞİKTAŞ'taki Terör Eyleminin İşte Perde Arkası... BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANI FEYZİOĞLU'ndan KAMUOYUNA DİKKAT ÇEKİCİ UYARI! Balyoz Savcısının İfadesi Ortaya Çıktı! GÖKÇEK... DİLİPAK... İSTANBUL VALİSİ... ARDI ARDINA İNANILMAZ BEYANATLAR!.. SURİYE ORDUSUNDAN KRİTİK HAMLE!.. ERDOĞAN KONUŞTU... İŞİN RENGİ DEĞİŞTİ!.. AKP'ye ByLock ŞOKU!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Macron'dan Erdoğan’a Kritik Telefon!