Genel
08 Aralık 2016 ( 1642 görüntülenme )

FLAŞ!..Feyzioğlu'ndan TARİHİ UYARI!

Tehlike geliyorum diyor!

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye'nin Avrupa Konseyi dışına atılması ile NATO'dan da dışlanabileceğini söyledi.

Feyzioğlu, "Avrupa Konseyi'nden ayrıldıktan ve Avrupa Birliği ile ilişkileri bitirdikten sonra bir sonraki adım Şangay İşbirliği Örgütü ile silah ve silah sistemleri alımına girmek olur. Bu bir tarihi uyarıdır. Silah ve silah sistemleri alımını NATO dışından ülkelerle yaptığımız anda NATO Savunma Sistemi'nin dışına atılırız. Türkiye savunmasız kalır" dedi.

"AVRUPA STANDARTLARINDA YAŞAMAK İSTİYORUZ"

Türkiye'nin Avrupa Birliği ile ilişkileri ve idam konusuna da değinen Feyzioğlu, "Hem kendi anayasamıza hem de uluslararası sözleşmelere göre idamı getiremeyiz. İdam yasaktır. 'Şunun idam edilmesi ne güzel olur' diye bakmak ayrı. Avrupa Konseyi çatısı altında idam yasak. Biz de Avrupa Konseyi'nin üyesiyiz. Israrla şunu anlatıyoruz; Avrupa Birliği ayrı Avrupa Konseyi ayrı. Biz Avrupa Konseyi'nin kurucu üyesiyiz. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin içindeyiz. Vatandaşlarımız Türkiye'de yargı yolu tükendiğinde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne gidiyor, hakkını alıyor. İdam getirilirse, Avrupa Konseyi üyeliğimiz askıya alınacak. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nden çıkacağız. Vatandaşımız burada çare bulamadığında adalet için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne gidemeyecek. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin hayatımızı bireysel anlamda özgürleştiren kararları artık Türkiye'de mahkemeleri bağlamayacak. Alternatif Şangay İşbirliği Örgütü görülüyor. 'Oradan çıkarız Şangay'a yöneliriz' deniliyor. Şangay İşbirliği Örgütü'nde asgari ücret en kabadayısından Rusya'da 450 Türk lirası. Bu 25 Türk lirasına kadar düşebiliyor. Halkımızın tercihi nedir? 25 liraya kadar düşen asgari ücretle ve sınırsız çalışma saatleri ile köleleştirilmiş insanların diktatörlere hizmet ettiği bir ülkenin standartına düşmek mi yoksa Avrupa Birliği standartına yükselmek mi? Vatandaşlarımız Çin'e, Rusya'ya, Hindistan'a gitmek değil de Avrupa'ya gitmek istiyor. Çünkü standartlar yüksek. Ama bizler, vatanımızda Avrupa standartlarında yaşamak istiyoruz" diye konuştu.

"TÜRKİYE SAVUNMASIZ KALIR"

Tarihi uyarıda bulunduğunu söyleyen Feyzioğlu, bir sonraki adımda Türkiye'nin NATO Savunma Sistemi'nin dışına atılabileceğini söyledi. Feyzioğlu, şöyle devam etti:

"Avrupa Konseyi'nde ayrıldıktan ve Avrupa Birliği ile ilişkileri bitirdikten sonra ekonomik anlamda yapmak zorunda bırakılacağımız bir sonraki adım Şangay İşbirliği Örgütü ile silah ve silah sistemleri alımına girmek olur. Bu bir tarihi uyarıdır. Silah ve silah sistemleri alımını NATO dışından ülkelerle yaptığımız anda NATO Savunma Sistemi'nin dışına atılırız. NATO savunma sistemi dışına atılmak demek Rusya'nın 500 yıldır Anadolu üzerinden sıcak denizlere inme politikasına karşı çaresiz kalmak demektir. Bu en hayati meseledir. Avrupa Konseyi'nden çıkarılmak, Avrupa Birliği'yle köprüleri atmak, Türkiye'nin ekonomik olarak ayakta kalabilmesi için Şangayla işbirliği yapmasını gerektirir. Bu işbirliğinin içinde kaçınılmaz olarak NATO vardır. Silah sistemleri vardır. Türkiye savunmasız kalır."

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ