Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2458 görüntülenme )

FLAŞ! Erdoğan'dan Putin'e YEŞİL IŞIK!

Nereden nereye...

 RUSYA’YLA İLİŞKİLERİMİZİ GELİŞTİRECEĞİZ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Al Jazeera'ye verdiği mülakatta, Rusya ile ilişkilerin geliştirileceğini söyledi.

Erdoğan, Rusya lideri Vladimir Putin ile yapacağı görüşmeye ilişkin de açıklamalar yaptı.

Her türlü ilişkilerimizi geliştireceğiz. Suriye de önemli konulardan biri olacak. Suriye konusunda anlaşmazlık yaşıyoruz” diyen Erdoğan, “Rusya’nın darbe girişimini ilk kınayan ülkelerin arasında olması dikkat çekiciydi" açıklamasını yaptı.

“ Bu iki ülke arasında yeni bir dönemin başlangıcı olabilir mi?” sorusu üzerine şunları söyledi:

“Sayın Putin hemen ertesi gün aradı. Ölen şehitlerimiz için taziye mesajlarını, yaralılarımıza şifa dileklerini iletti. Rusya'nın her zaman bizim yanımızda olduğunu ifade etti. Bildiğiniz gibi Salı günü Rusya'yı ziyaret edeceğim. Yanımda iş adamları da olacak. Rusya'da büyük yatırımları olan iş adamları. Ticari, askeri, ekonomi ve siyasi ilişkilerimizi güçlendirmeye çalışacağız. Bölgedeki sorunları da masaya yatıracağız. Suriye en önemli konulardan biri olacak.

Rusya'ya gitme kararı darbe girişiminden sonra gelmedi. Biz darbe girişiminden önce böyle bir karar almıştık. Rusya ile anlaşamadığımız konular var. Sayın Putin'e Suriye konulu bir mektup göndermiştim. Şanghay Zirvesi'nde benim temsilcimle beraber başka bir mektup da göndermiştim. Sayın Putin ile bir telefon görüşmesi yapmıştık ve 15 Ağustos'tan sonra bir görüşme ayarlamak konusunda anlaşmıştık. Salı günü inşallah bir günlük bir ziyaretim olacak.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ