Politika
29 Aralık 2017 ( 3040 görüntülenme )

FLAŞ!.. ERDOĞAN'DAN MHP'YE LİMONLU MESAJ!..

Erdoğan: MHP ile ittifak sürecinde kimse limon sıkmasın

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Afrika dönüşü uçakta beraberindeki gazetecilere konuştu. ABD'deki Gündeminde MHP ile ittifak vardı. 


Erdoğan MHP ile ittifak konusunda ; "Bu sürece limon sıkma gibi bir yanlışı hiç kimse yapmamalı, önüne gelen konuşursa yanlış olur” ifadelerini kullandı

Erdoğan, Hürriyet gazetesinden Hande Fırat'ın haberine göre, Afrika dönüşü uçakta gazetecilere şunları söyledi:

"MHP İLE İTTİFAK KONUSUNDA ACELE ETMEYİN”

"Şu anda gerek MHP’nin gerekse bizim, özellikle ülkemizin milli ve yerli duruşunda bir ittifakımız var. AK Parti olarak biz milli ve yerli bir duruş ortaya koyuyoruz. MHP de milli ve yerli bir duruş gösteriyor. Ülkemizin aydınlık geleceği için ortak söylem geliştirmiş durumdayız. Bu bizi çok daha farklı, çok daha olumlu yerlere taşıyabilir. Çok aceleci olmamakta fayda var”

“BUNA BENİM PARTİM DE DAHİL"

“Bu işi liderler bazında götürmekte fayda var. Bu konuda önüne gelen herkes konuşursa yanlış olur. Her önüne gelenin bu konuda konuşmaması lazım. Benim partim de buna dahildir. Partimin içerisinde de zaman zaman bazıları çıkıyor, bu meseleye dair konuşuyor."

"KİMSE BU SÜRECE LİMON SIKMASIN”

 "Size ne kardeşim? Siz niye konuşuyorsunuz? Bu konuda kimlerin konuşacağı bellidir. Bu sürece limon sıkma gibi bir yanlışı hiç kimse yapmamalı."

NE OLMUŞTU?

MHP genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, 2019 veya olası bir erken seçimde AKP ile yapılacak ittifaka ilişkin açıklamada bulunmuş ve "Bizim ittifaktan muradımız ise partilerin kendi tüzel kişiliklerini, kimliklerini muhafaza ederek, ittifak yapabilmeleri" demişti.

Yalçın'ın açıklamaları şöyle:

"İKTİDARDAN BUNU BEKLİYORUZ"


"İttifaktan çekinmeyiz, hazırız. 48 yıllık bir siyasi parti olduğumuz için arka planımız hazır, var. Dolayısıyla şu anda böyle bir görüşme yok, olmasına da gerek yok. Ancak siyasi parti olarak bunu biz iktidardan bekliyoruz, doğal olarak. Çünkü AK Parti ne getirecek onu görmemiz lazım."Kaynak: Hürriyet/ Cumhuriyet/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ