27963 görüntülenme25 Haziran 2018
Muharrem İnce, CHP Genel Merkezi'nde seçim sonuçlarına ilişkin açıklama yaptı.

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 24 Haziran seçim sonuçlarının ardından ilk konuşmasını yaptı. İnce kendisine gelen tutanaklar ile YSK'nın açıkladığı oranlar arasında sonuçları etkileyecek bir farklılık olmadığını belirterek, 'Seçim sonuçlarını kabul ediyorum' dedi.

“MÜCADELEMİZ HER HAL VE ŞARTTA SÜRECEK”

İnce, mücadelesinin devam edeceğini söyleyerek, '15 milyon yurttaşımız bana oy verdi. Hedefimiz bunu 30 milyon yapmak. 15 milyon insan Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy veriyorsa bu kısa sürede 30 milyon yapılabilir. Buna inanıyorum ve bunun için uğraşacağım' ifadelerini kullandı. İnce'nin açıklamaları:

"ADALETSİZ BİR SEÇİM OLMUŞTUR"

"Ülkemizin ve demokrasimizin gelecekteki yaşamını derinden etkileyecek bir seçim yaşadık. Bu seçim her şeyi ile adaletsiz bir seçim olmuştur. Seçime kan bulaşmıştır. Suruç'ta ve Erzurum'da yaşananlar bu seçimi kanın bulaştığı bir seçim olarak tarihteki yerine kaydetmiştir."

"MÜCADELEYİ SÜRDÜRECEĞİM"

“15 milyon insan bana güvenip oy vermiştir. Gençlerinin payının büyük olduğunu biliyorum. Sizlerin bana olan güveni devam ettikçe ben bu mücadeleyi sürdüreceğim. Parti içi konuları tartışmayacağım sizinle boşuna yorulmayın. İstediğiniz kadar sorun ben cevap vermeyeceğim. Mücadele etmek için illa milletvekilliği yapmak gerekmez. 16 yıl milletvekilliği yaptım. Ben tek başıma CHP'ye akıl verecek konumda değilim, tam da kastettiğim budur, böyle denmemelidir. Ben CHP'ye buradan yön biçecek konumda değilim.”

“HEDEFİMİZ 30 MİLYON”

“15 milyon yurttaşımız bana oy verdi. Hedefimiz bunu 30 milyon yapmak. 15 milyon insan Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy veriyorsa bu kısa sürede 30 milyon yapılabilir. Buna inanıyorum ve bunun için uğraşacağım". 

"BENİM SLOGANI KULLAN: HERKESİN CUMHURBAŞKANI"

"Sayın Erdoğan, lütfen artık bugünden sonra AK Parti genel başkanı gibi davranmayınız, herkesi kucaklayınız. Benim sloganımı kullanmanızı tavsiye ederim. Hepimizin Cumhurbaşkanı olun. Kucaklayın. Ben seçilseydim öyle yapacaktım.”

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ