Eğitim
17 Ocak 2018 ( 8184 görüntülenme )

FLAŞ!.. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A AÇIK MEKTUP!..

"SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERDEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A AÇIK MEKTUP"


Sayın Devlet Büyüğüm,

"TAYİN HAKKIMIZ YOK"

"Ekim 2016 itibariyle öğretmenlerin sözleşmeli olarak istihdam edilmeye başlamasıyla biz sözleşmeli öğretmenlerin mağduriyeti de başladı. Zira sözleşmeli öğretmenler olarak bizim eş durumu veya sağlık özrü sebebiyle tayin hakkımız yoktur. "

"AİLELERİMİZ MAĞDUR"

Binlerce anne ya da baba çocuğunu kilometrelerce uzakta bırakıp göreve başladı. Bu atanan öğretmenlerin yalnızca yeni mezunlar gibi düşünülmesi hatadır çünkü aramızda 10-15 yıllık evli arkadaşlarımız var. Geçtiğimiz günlerde, eşlerden her ikisinin de sözleşmeli öğretmen olması halinde tayin hakkı verilmesi ve ailelerin birleştirilmesi son derece önemli ve olumlu bir adımdır."

"MAĞDURİYETİMİZ SÜRÜYOR"

"Lakin mesleği sebebiyle sözleşmeli öğretmen eşin bulunduğu köy, ilçe veya ilde iş imkânı bulunmadığı için öğretmen eşin yanına gidemeyen ailelerin mağduriyeti hala sürmekte. "

"YAŞAMAYAN BİLMİYOR"

"Sayın Devlet Büyüğüm, bu ailelerin yaşadığı perişanlık ailelerde derin izler ve yaralar bırakacak kadar gerçek ve tahmin edilenden çok daha büyüktür. Çocuklara annenin ayda bir kez kendisini görmeye gelip 2 gün sonra evden gidişini anlatmak çok zor. Çocuklarımız terk edilmişlik duygusuyla büyümeye mahkûm ediliyor." 

"AİLELERİMİZDEN AYRIYIZ"

"Aramızda 5-10 yıllık evli ve çocuk sahibi olmak için tedavi görürken eşinden ayrı kalıp anne olma hayallerini yarım bırakmak zorunda kalan arkadaşlarımız var. Evlenmek isteyip de evlenemeyen, yeni evli olup çocuk sahibi olmak isteyen ama bu sistem yüzünden pek çok arzusunu bilinmeyen bir zamana erteleyenler var. "

"HASTALARIMIZ VAR"

"En mühimi de aramızda çocuğu, canının parçası kas hastası olan hastanede yaşam savaşı verirken onun başını okşayamayan annelerimiz var. Aynı şekilde hasta anacığını ellere emanet etmiş, anasından uzakta ama aklı anasında sınıflarda dersini anlatan öğretmenlerimiz var. Ayrıca yine bir öğretmenimiz bir köy okulunda sınıfının başında ama kendisi kanser hastası ve bulunduğu ilde tedavisi yok".

"KİMSE ELİMİZDEN TUTMUYOR"

" Bu öğretmenimiz atandıktan sonra hastalığını öğreniyor ve şartları itibariyle tedavi olamıyor. İstifa etse sağlık sigortası olmayacak ve tedavi masraflarını karşılayamayacak. Devletimizin, bu ülkeye canla başla hizmete hazır bu öğretmenlerimizin bir an önce elinden tutması gerekmez mi?"

"MESLEĞİMİZ KUTSAL, DARA DÜŞTÜK"

"İşimizi bırakıp ailemizi seçelim desek; tedaviyle çocuk sahibi olmanın ya da ciddi hastalıkların tedavi masrafları ortadayken maddi kayıpları nasıl göze alalım? Üstelik de ailelerimiz bizi ne emeklerle evlerini satarak okutmuşken, bu mesleği kutsal bilip ne heveslerle üniversiteden mezun olmuşken işimizden neden vazgeçelim? Bizler hem sınıflarımızın başında bu cennet ülkemizin bayrağını anıyla şanıyla dalgalandıracak öğrenciler yetiştirmek hem de eşimiz, çocuğumuz, anamız babamızla aynı duayla aynı sofrada bir araya gelmek istiyoruz. "

"BİR DE BİZİ DİNLEYİNİZ"

"Tüm bu sıkıntılarımızın çözümü sözleşmeli çalışanlara kadrolularla eşit hakların tanınmasıyla mümkündür. Elzem olan sağlık özrünün ivedilikle hak sahiplerine tanınması ve eşin mesleğinde fark gözetilmeksizin ailelerin bir an önce bir araya gelmesi konusunda bizleri dinlemeniz ve yardımlarınız bizi çok sevindirecektir. Biz SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERE kıymetli vaktinizi ayırmanız bizleri onurlandırır."

Sözleşmeli Öğretmenler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ